Open ateliers Schiedam Een wat commerc Schiedamse en Vlaardingse kunstenaars organiseren in september in beide steden een ópen atelierweekeinde. Een evenement dat behalve de kunstliefhebbers uit beide steden ook een groot aantal bezoekers van buiten trekt. Voor de kunstenaars vormen de weekeinden een mooie gelegenheid om een nieuw publiek in hun werk te interesseren. Voor Vlaardingen en Schiedam zijn het cultuurevenementen, waarvan de toeristische betekenis nog te weinig wordt onderkend. In beide steden bestaat ook de behoefte om zich nader op de toekomst te beraden. Misschien een goede gelegenheid om het atelierbezoek in een breder kader te plaatsen. Musis 262 Een uitgewerkt programma zit er helaas niet aan vast. Daarvoor kost het organiseren van de jaarlijkse Schiedam Atelierroute die op 14 en 15 september 2002 wordt gehouden, teveel tijd en moeite. Frits Kloppers die al vijf jaar lang het voortouw in de organisatie neemt, laat er geen twijfel over bestaan: in de kunst zijn nalopers zelden voortrekkers. Het opstellen van het programma, aanzoeken en bepraten van kunstenaars, het drukwerk en maken van publiciteit is het werk van slechts een handjevol en steeds dezelfde mensen die moeten werken met een budget dat niet groter is dan de postzegelkas van de meeste andere publieksevenementen. Het idealisme waarmee de deelnemers hun bijdrage leveren aan de jaarlijkse Atelierroute is groot. En gelukkig wordt deze elk jaar opnieuw gehonoreerd met een groeiend en bovenal geïnteresseerd publiek. Dat houdt de kunstenaars op de been en is oorzaak van een gestage aanwas van deelnemers. Dit jaar zijn het er tweeënveertig, waarvan 34 afkomstig uit Schiedam. Het zijn ook lang niet allemaal leden van KunstWerkt die de deuren van hun atelier of werkruimte open zetten. Op een paar uitzonderingen na, nemen alle in Schiedam gevestigde kunstenaars deel en bieden ook een gastvrije plaats aan collega's van buiten. Voor de liefhebber is de Atelierroute de gelegenheid bij uitstek

Musis | 2002 | | pagina 262