De binnenstad moet naar buiten t.IRLRU gesprek aan de Schie Kor Kegel Hans van der Sloot Als het eerste Gesprek aan de Schie met als thema 'De binnenstad is van ons allemaaldat op vrijdag 6 september in de bibliotheek werd gehouden iets heeft opgeleverd, dan is het wel de bewijslast dat de gemeente Schiedam ondanks alles nog te klein denkt. Het gesprek ging over de binnenstad en daar wil men van alles: meer kantoren, meer winkels, meer woningen, meer plekjes voor stilte en verpozing, meer gevarieerde horeca. Dat lukt niet allemaal, want men zoekt het nog in een te beperkt plangebied. De binnenstad is voor al die voorzieningen te klein. Conclusie: de binnenstad zou tweemaal zo groot mogen worden en zeker eens zo levendig. Meest opvallend was dat de discussie ditmaal niet bleef steken in een litanie van Schiedamse klachten, maar vooral voorstellen opleverde. Praktisch uitvoerbare voorstellen bovendien. 293 Musis Foto: Arie Wapenaar Frans Griffioen, die vanuit de gemeente richting geeft aan de ontwikkelingen in de binnenstad kon na afloop breeduit lachen. Tevoren had hij geen geheim gemaakt van zijn bezorgdheid over het gesprek. Inmiddels meer dan een kwart eeuw betrokken bij het maken en uitvoeren van plannen, heeft hij vrijwel alles gezien op het gebied van onwil, vastlopend overleg, mislukken van voornemens en achterdocht. Zouden het weer dezelfden zijn die het open gesprek zouden gebruiken om hun mis noegen met het gevoerde beleid kenbaar te maken, vroeg hij zich nog voor aanvang van het gesprek af. Het liep anders. Nieuwe gezichten en nieuwe meningen waren ruim in de meerderheid. En dat leverde al direct een stemming op waarin de inmiddels overbekende klachten over parkeerbeleid en bereikbaarheid, voor dit moment even terzijde werden geschoven. De ruim zestig aanwezigen hadden andere, interessanter vragen om zich over te buigen. En hadden daar duidelijk zin in. Toen ze beiden nog wethouder waren, spraken Herman Meijer (D66) uit Rotterdam en Peter Groeneweg (PvdA) uit Schiedam elkaar geregeld over gezamenlijke problemen. Bij één gelegenheid gaf Groeneweg zijn Rotterdamse collega een boek over Schiedam en dat verleidde Meijer tot een prikkelende stelling. Hij zei: dn Delfshaven hebben wij maar anderhalve kade, maar een stroom van toeristen. Jullie in Schiedam hebben geen toeristen, maar twintig keer meer historische bebouwing dan Delfshaven heeft. Wanneer dóen jullie daar eens wat mee?'

Musis | 2002 | | pagina 293