Lezers van Musis gaan voordelig naar het theater. Sc Niet te missen voor de liefhebber In februari kunnen de lezers van Musis extra voordelig naar voorstellingen in het Fortis Theater a.d Schie en het Theater van Vlaardingen. Onder vermelding van "Musis-februari-actie' krijgt u€ 2,50 korting op de entreeprijs van de volgende prachtige voorstellingen. Joep 53 Musis Tiie Reduced Shakespeare Company Wo 12 feb. 2003 - 20.15 uur Fortis Theater a.d Schie Normale toegangsprijs 20,00. Musisprijs 17,50 (inclusief pauzedrankje en garderobe). In Londen staan ze op West End al jaren in de rij voor drie briljant gestoorde acteurs die zich The Reduced Shakespeare Company noemen. Het gezelschap speelt een wel heel bijzondere interpretatie van het werk van F.ngelands grootste schrijver, William Shakespeare. Al zijn stukken, 39 in getal, worden in welgeteld 97 vrolijke minuten (exclusief de pauze) ten tonele gevoerd. Alle werken passeren in ijltempo de revue, van Titus Andronicus tot en met Coriolanus, van Othello tot As you like it. Brede kennis van het werk van Shakespeare maakt een bezoek aan deze voorstelling extra leuk, maar is beslist niet noodzakelijk. Al te serieuze Shakespeare-liefhebbers kunnen misschien maar beter thuisblijven.De pers in Engeland schreef over deze publiekslieveling onder meer: 'Laugh?.1 nearly died (The Times). Reserveren is mogelijk aan de kassa van di/vr van 11.00-16.00 uur en op zaterdag van 12.00-15.00 uur, via (010) 2 467 467 of via www.theateradschie.nl Vr 28 feb. 2003 - 20.00 uur Theater van Vlaardingen Normale toegangsprijs 11,00. Musisprijs 8,50 7'. JOEP is een verrassende mix van alles wat Joep tot nu toe in zijn loopbaan heeft gedaan. Het is geen zwaar toneel, alhoewel hij Shakespeare niet schuwt. Het is geen cabaret over een mislukte jeugd, al verzwijgt hij niet de tragiek van de flapoor. Nooit eerder speelde hij solo, nooit eerder speelde hij Hamlet, waarom eigenlijk niet? Al dansend, spelend en zingend probeert hij het antwoord op deze vraag te vinden. Is hij Hamlet of is hij Hem met? Daar draait het om. Joep Onderdelinden is te zien geweest in vele uiteenlopende producties, van musical tot toneel, van dans tot film. Misschien kent u hem het beste als een van de Beste Maatjes, of als hoofdrolspeler in David Copperfield, Carly of Kooibos. Of staat hij toch in het geheugen gegrift als postbode Siemen, de beste vriend van Irma en Ingrid, uit de populaire VPRO-serie ZAAI? Reserveren is mogelijk aan de kassa van di/za van 12.00-16.00 uur, op (010) 434 05 00 of via www.theater.vlaardingen.nl AAshton Brothers, Tragiek van de Onderman, cabaret Het zijn jonge honden en ze brengen spektakel vanaf de eerste lichtstand. Ze barsten van enthousiasme, tintelen van energie en zijn soms zo brutaal als de nacht. Het is een mengeling van kleinkunst, circus en variété. Inclusief muziek, acrobatiek, ladders en leeuwentemmers. Vrijdag 7 februari, Theater van Vlaardingen, 13,50 Het Volk: De Thuiskomst. Harold Pinters stukken, waarvan De Thuiskomst een aardig voorbeeld is, lijken naadloos te passen bij de opzet van vorige voorstellingen van Het Volk: eigenaardige situaties en bizarre figuren met veel humor. In dit stuk keert Teddy met zijn nieuwe echtgenote terug naar zijn roots, maar de ontmoeting krijgt een uiterst bizarre wending. Donderdag 13 februari De Harmonie, 13.00 Hans Dageiet, Peter Kuit, Joop van Brakel, Frank Lloyd Mhiright In Frank Lloyd Wright was een goede architect nemen we ee nkijkje in de verontrustende wereld van een kleine man, die het gevecht aangaat met de rest van de wereld. Hij denkt namelijk tot een charismatisch spreker uit te kunnen groeien. Om te beginnen leert hij de belangrijkste en beroemdste toespraken uit zijn hoofd en ieder gebouw van Frank Lloyd Wright kan hij zo beschrijven dat men het ter plekke kan bouwen. Door het scherpe samenspel van de indrukwekkende monologen van Hans Dagelet en de gedanste redevoeringen van Peter Kuit kruipen we in de huid van een bezetene. Dinsdag 18 februari Theater a/d Schie, 13.00 Echte mannen Rup en Dave, het genie en de werker. Long time no see. Waarom is hun jongensdroom eigenlijk uit elkaar gespat? En welke onverlaat heeft een techno-remix gemaakt van 'Can't tell goodbye'? Echte Mannen kijken naar de jaren dat ze zelf folkmuziek maakten. Rik Hoogendoorn op gitaar en Bruun Kuijt op tinwhistle en wasbord. Een tragikomedie over mensen die willen veranderen: een fusion van cabaret en toneel. Woensdag 19 februari, Theater a/d Schie, 13,00.

Musis | 2003 | | pagina 53