Last minute tickets voor het Fortis theater a/d Schie en het Stadstheater van Vlaardingen Fortis Theater a/d Schie Theater van Vlaardingen :;i> A?-: ,j®f 103 Musis Lezers van Musis die nu de telefoon pakken om plaatsen te reserveren voor Arturo Ui door het Noord Nederlands Toneel in het Fortis the ater a/d Schie of de jonge cabaretiers Renee van Bavel en Roué Verveer in hun programma 'Uit het niets', profiteren van een uitzon derlijk voordeel. Voor Arturo Ui, dinsdag 11 maart, aanvang 20.15 uur, betaalt u mplaats van 19.00, slechts 11.00 (Bij reserveren van twee plaatsbewijzen volgens de regel van best beschikbare plaatsen) Musislezers die de jonge talenten Van Bavel en Verveer in hun dubbelprogramma aan het werk willen zien, woensdag 19 maart, aanvang 20.30 uur, betalen bij reservering van twee plaatsbewijzen slechts één kaartje. Fortis theater a/d Schie. Kaarten reserveren aan de kassa van di/vrij 11.00-16.00 uur of op zaterdag van 12.00-15.00 uur of via (010) 246 74 67. Theater van Vlaardingen. Kaarten reserveren aan de kassa van di/za 12.00-16.00 uur of via (010) 434 05 00. Vermeld in beide gevallen 'Musis - maart 2003'. (Beide acties gelden niet voor reeds gekochte kaarten) Arturo Ui door het Noord Nederlands Toneel is één van de bekendste toneelstukken van de Duitse schrijver en dichter Bertold Brecht. Ui is een gangster die het tot de Godfather van Chicago weet te schoppen, maar daarmee ligt de wereld nog lang niet genoeg aan zijn voeten. In Arturo Ui laat Brecht zien dat maffiapraktijken en fascisme dicht bij elkaar liggen. En Brecht zou Brecht niet zijn als hij deze spijkerharde boodschap niet op dezelfde wijze even satirisch had verpakt als de beroemde Dreigröschenopern. Zei hij zelf niet dat de gewetenloze misdadiger zich slechts kan handhaven doordat de bange, behoudende burger hem hiertoe ruimte biedt en dat de meeste misdadigers eruitzien als goedmoedige heren waarmee best een goed gesprek kan worden gevoerd. Arturo Ui heeft sedert 1941 nog niets aan actualiteit verloren. Helaas niet, gezien de huidige politieke ontwikkelingen. Het Noord Nederlands Toneel heeft de hoofdboodschap van deze toneel- klassieker onconventioneel in deze tijd geplaatst. Dinsdag 11 maart. U kunt hierbij van de Musis-actie gebruik maken. The West Side Story door Nueva Manteca en Jeroen van Merwijk. Niet voor niets is de West Side Story één van de meest bekende musicals. Een moderne Romeo en Julia van Setphen Sondheim en Leonard Bernstein. Nueva Manteca giet dit bijna klassieke werk in een Afro-Cubaanse vorm en maakt er opnieuw een swingend muzikaal spektakel van. Cabaretier Jeroen van Merwijk fungeert als verhalenverteller en vult op deze wijze de muziek aan met zijn droge, cynische humor. Woensdag 19 maart. Renee van Bavel en Roué Verveer zijn twee jonge talenten op het Nederlandse cabaretpodium. Uit het niets is de titel van hun dubbelprogramma. Maar hoe verleidelijk de titel ook: helemaal uit het niets komen deze namen nu ook weer niet. Renee van Bavel kreeg geheel terecht de publieks- en persoonlijkheidsprijs op het Groninger Studenten Cabaret Festival 2001 'met haar mooie zangstem en fijnzinnig muzikaal gevoel'. Roué Verveer spoot jarenlang zijn grappen de zaal in als lid van de Amsterdamse comedyclub Freshwagon. Een programma voor de liefhebbers van cabaret die graag een voorstelling bijwonen van jong talent dat nog volop in ontwikkeling is. Woensdag 29 maart. U kunt hierbij van de Musis-actie gebruik maken. Tien plekken om nooit te vergeten heet het theaterprogramma van de grote dame van het Vlaamse chanson Delia Bosiers en de veelzijdige pianist/componist Ben van der Linden. Een muzikaal programma van even hoge kwaliteit als hun succesvolle CD 'Tien plekken om nooit meer te vergeten' waarin het duo een mengeling van ontroerende en geestige Franse en Nederlandse chansons voor het voetlicht brengen. Een avond vol warmte. Donderdag 27 maart.

Musis | 2003 | | pagina 103