I t Maar ik zoek de verbindingen met andere disciplines met jongerenmet allochtonenniet. De integraliteit, dat is waar het mij om gaat. Ik ben politicus weet je. Democraat. 1* werd er gepleit voor meer samenwerking tussen culturele organisaties en voor samenhang en integraliteit. Maar er is niets mee gebeurd. Dus ik wil een visie neerzetten en in mijn onschuld beleg ik een brainstorm, waar de ene na de andere genodigde helemaal leegloopt. Harriet Weststrate zat er met zichtbaar fysieke weerzin, Jos Noordhuizen trok weer op zijn manier van leer, de dag erna Peter de Jong eroverheen met een vlammend artikel. Het is jammer dat de handschoen niet door iedereen is opgepakt om over een samenhangende cultuurvisie na te denken. Gelukkig waren er nog wel positieve reacties. We gaan er dus mee door.' -Je noemt anders wel mensen met visie, die kritiek hadden... 'Maar vaak is die visie naar binnen gericht, gericht op de eigen organisatie of het eigen belangenveld. Ik vind: kunst en cultuur moeten middenin de samenleving staan, deel uitmaken van het dagelijkse leven. Kunst en cultuur moeten niet los van de maatschappij staan. Er is veel sores in de stad, onder jongeren, onder allochtonen. Juist daar hoort cultuur óók. Maar dat is de situatie niet. Er zijn mensen met goede visies, ik denk aan Hans Rikken en Kees Lesuis, mensen met fantas tische ideeën over podiumkunsten. Maar... dan ook alleen weer over die podiumkunsten. Dat verwijt ik ze niet, ik mag niet meer van ze verwachten. Maar ik zoek de verbindingen met andere disciplines, met jongeren, met allochtonen, niet. De integraliteit, dat is waar het mij om gaat. Ik ben politicus, weetje. Democraat. Ik wil dat graag in samenspraak doen. Maar je hebt gelijk dat dat lastig is, als er zo veel onrust en argwaan is. Daarom wil ik ook nadrukkelijk als boodschap kwijt, dat het me niet om bezuinigen gaat. Er hoeft geen

Musis | 2003 | | pagina 118