THEATER VAN VLAARDINGEN FORTIS THEATER A/D SCHIE 185 Musis An Jan Vrijdag 9 mei 2003 - Aanvang 20.00 uur Toegangsprijs 13,00 - Musis kortingsprijs 12,00 Maijolein Meijers, beter bekend als Annie van de Berini's, en Jan Rot, bekend van zichzelf, delen een liefde voor het vertalen van Amerikaanse smartlappen. Nu staan ze samen op het podium in een programma vol wereldhits in eigen vertalingen. Een klein druk vrouwtje en een lange sladood, in duet of solo, zichzelf begeleidend op contrabas, gitaar en accordeon. Hartverscheurend en ontwapenend. Met topmuzikant Jakob Klaasse aan de vleugel. En elke avond hoog bezoek van een bijzondere Nederlander uit de wereld van kunst, sport of politiek. Het duo An Jan maakte onder meer naam met hun bewerkingen van songfestivalkrakers en andere tranentrekkers: 'Love hurts' is vertaald met 'Hartzeer', 'Angie' met 'Ankie', 'Sealed with a kiss' met 'Zoen van papier'. En wat denkt u van deze: 'Yesterday once more' is geworden 'Net zo jong als toen' en van 'Gigi 1'Amoroso' heeft het duo 'Bossen rode rozen' gemaakt. Hun echte debuut maakten zij op Lowlands 1998. Een jaar later vielen zij op in de Eurovisienacht van de NCRV met een bewerking van 'What's another year' ('Zonde van de tijd') en 'Après toi' ('Pyromaan'). Ook op De Parade boekten zij veel succes. Hoewel het er op het podium uitziet of An Jan al twintig jaar huwelijk achter de rug hebben, zowel muzikaal als privé, zijn dit volgens het duo allemaal maar aanloopjaren: 'Wij zijn eikaars oudedagsvoorziening, laat het eerst maar eens een tijdje groeien, dan 's dit, dan 's dat, zonder druk. Als we het allebei in ons eentje wel gezien hebben, is het niet te laat. Reserveren is mogelijk aan de kassa van di t/m za van 12.00 tot 16.00 uur, onder nummer (010) 434 05 00 en via theater@vlaardingen.nl. Grand Piano Boogie Train Groovin' the Boogie Donderdag 22 mei 2003 Aanvang 20.00 uur Toegangsprijs 18,50 Musis - kortingsprijs 17,50 Na Boogie On The Move, Movin' On en The Train Never Stops is Groovin' the Boogie het vierde programma van de Grand Piano Boogie Train. De drie pianisten Jaap Dekker, Martijn Schok en Jeroen Sweers, ritmisch ondersteund door bas en drums, maken gezamenlijk een swingende treinreis, vergezeld van een zingende reisleidster. Groovin' the Boogie is een voorstelling over blues, boogie woogie en jazz, met als hoogtepunten spetterende pianoduetten en de 'Carrousel' - drie pianisten op twee vleugels tegelijk. Muzikale grappen en korte conferences maken tevens onderdeel uit van deze bruisende, muzikale treinreis door het heden met een nostalgische terugblik op het verleden. Regie: Simon Hammelburg en Jaap Dekker Jaap Dekker In 1971 richt Jaap Dekker de Jaap Dekker Boogie Set op. Hij heeft meegespeeld op platen van The Cats, Oscar Benton en was barpianist in onder andere de Amstelveense Bodega 'Midway'. Daarna heeft hij meegewerkt aan vele albums, filmmuziek gecomponeerd en opgetreden op het jazzfestival in Montreux. Martijn Schok Martijn Schok behoort tot de internationale top van boogie woogie vertolkers. Zijn speelstijl kenmerkt zich door een enorme swing, lekkere groove en virtuositeit. Hij is daarnaast een ster in het improviseren. Zijn pianospel staat garant voor een verfrissend en goed in het gehoor liggend repertoire. Mede hierdoor boekt hij grote successen op vele jazz- en bluespodia. Martijn Schok speelde o.a. op het North Sea Jazzfestival en op het jazzfestival in New Orleans. Jeroen Sweers Ook Jeroen Sweers is een geboren boogie woogie performer. Virtuoos bespeelt hij zijn geliefde instrument de piano - het is een feest om hem te horen en te zien! Reserveren is mogelijk aan de kassa van di t/m za van 12.00 tot 16.00 uur, onder nummer (010) 434 05 00 en via theater@vlaardingen.nl De dood en het meisje 6 mei 2003 20.15 uur Fortis Theater a.d Schie van Ariel Dorfman regie Porgy Franssen met Linda van Dyck (Paulina Salas),Victor Löw (dokter) en Peter Tuinman (echtgenoot) Het is donker en het stormt. In een geïsoleerd huis aan de rand van de woeste oceaan wacht Paulina Salas op haar echtgenoot Gerardo Escobar. Escobar krijgt autopech en een vriendelijke vreemdeling geeft hem een lift naar huis. Paulina denkt deze man te herkennen en ziet in hem de dokter die haar jaren geleden heeft gemarteld en haar ziel en vrouwelijkheid heeft gebroken. Ze herkent hem aan zijn geur, zijn stem en zijn grappen. Paulina besluit het recht in eigen handen te nemen, wraakzuchtig, kwetsbaar en teleurgesteld. 'De dood en het meisje' is een aangrijpend politiek stuk en tevens een psychologische thriller over de confrontatie tussen een verzetsstrijdster en de arts die haar martelde. Een adembenemend en fascinerend verhaal. Het stuk speelt zich af in een Latijns-Amerikaans 1 or De Dood en «den. 0P tas',svran bescK*to(e land dat zojuist een fascistische regering heeft doorstaan. 'De dood en het meisje' is geschreven door de Chileense toneelschrijver, novellist en essayist Ariel Dorfman. Het stuk, oorspronkelijk uitgebracht onder de titel 'Death and the maiden' was een internationale hit, sleepte vele prijzen in de wacht en is zeer succesvol verfilmd door Roman Polanski.

Musis | 2003 | | pagina 185