HET NIEUWE THEATERSEIZOEN Het nieuwe theaterseizoen is aangebroken. Met een sptterende aanbod van toneel, cabaret, musicals, opera en performances van alle befaamde theaterpersonnelijkheden. Lezers van Musis profiteren regelmatig van speciale kortingen. Maak u bekend als lezer van Musis, profiteer en geniet. 299 Musis THEATER VAN VLAARDINGEN Kamadeeldra Deelder is een 'aucteur', een dichter die gezien en gehoord moet worden. Hij vuurt zijn teksten staccato af op het publiek, af en toe met een flinke klemtoon. Naast performer van eigen materiaal is Deelder ook toneelschrijver. Jules Deelder: meer dan een halve eeuw geleden als dichter geboren, ouder dan de stad waarin hij woont en met de taal als uitgangspunt laat hij zijn stem horen. Onnavolgbaar maar verstaanbaar. Kamagurka werd in 1956, in het druilige stadje Nieuwpoort, aan de Belgische kust, geboren. Hij vergaarde vlug roem met zijn rake cartoons in HUMO, een Belgisch weekblad. Samen brengen zij Kamadeeldra. Een bijzondere combinatie van misschien wel de meest aparte figuren van Nederland en België. Kamadeeldra Jules Deelder Kamagurka Donderdag 9 oktober 2003 20.15 uur Toegangsprijs 17,00 Kortingsprijs Musislezers 16,00 Fiësta Flamenca Macho-mannen en bezweerderige vrouwen bedienen zich van uiterst scherp ritmisch voetenwerk en krachtige, trotse handgebaren, begeleid door tokkelende gitaren, terwijl prachtig vertolkte klaagzangen door merg en been snijden. (Haagse Courant) De succesvolle programma's van Fiësta Flamenca, waarin aanstormend Spaans flamencotalent de avonden doen zinderen, zijn niet meer weg te denken uit de Nederlandse theaters. In de nieuwste voorstelling 'Las Raices del Flamenco' beschrijft de talentvolle Spaanse theatermaakster Pilar tavora in flamencotaal hoe deze gepassioneerde muziek en dans is ontstaan. Wat waren de bronnen van inspiratie, waar kwam de noodzaak om te zingen vandaan en wat houdt de pure flamenco in? Het deel na de pauze is weer een echte Cuadro Flamenco. Een echt feest, oftewel Fiësta! Fiësta Flamenca Las Raices del Flamenco Donderdag 23 oktober 20.15 uur Toegangsprijs 20,00 Kortingsprijs Musislezers 19,00 Reserveren is mogelijk aan de kassa van di t/m za van 12.00 tot 16.00 uur, onder nummer (010) 434 05 00 via info@theatervanvlaardingen.nl of via de website www. theatervanvlaardingennl FORTIS THEATER A/D SCHIE Horse Bamboo Theatre Gedurende de Tweede Wereldoorlog, maakte de jonge Duits- Joodse Charlotte Salomon (1917 1943) het werk: Leben? oder Theatre? Charlotte was ondergedoken in Frankrijk en schilderde in die periode bijna duizend kleine waterverfschilderijen. Daar liet ze het echter niet bij. Ze combineerde de schilderingen met tekst en muziek, om op die manier haar levensverhaal in het door Nazi's bezette Europa te vertellen. Charlotte overleed in 1943 in Birkenau, maar haar werk is bewaard gebleven. Horse Bamboo, een Engels gezelschap dat gebruik maakt van maskers en poppen, raakte geïnspireerd door een indrukwekkende tentoonstelling van Salomons werk. Met maskers, enkele one-liners en vooral mime en bewegingstheater, vertellen de acteurs het verhaal van Charlotte Salomon, waarin ondanks de trieste gebeurtenissen ook plaats is voor humor en lichtheid. "Memorable for its sheer rich inventiveness, its visual power unforgettable" Horse Bamboo Theatre Company of Angels 20.15 uur Di 21 oktober 2003 Lezers van Musis kunnen nu voor 10,00 naar Company of Angels (normale toegangsprijs 14,00)1 Bel snel (010) 2 467 467 en vermeld bij uw reservering: Musis. Korting is alleen geldig bij telefonische reservering of afname direct aan de kassa. Korting is niet in geld om te wisselen. Kaarten worden toegewezen op basis van beschikbaarheid.

Musis | 2003 | | pagina 299