NieuwIandNieuws NieuwIandNieuws heet het magazine. En dit kleurige en rijk van foto's voorziene blad bedoelt niet het beleid van de grootste woningbezitter en projectontwikkelaar in Nieuwland, Woonplus in de lucht te steken of dat van één van de overige instituties zoals de gemeente, de politie en de ONS. De aandacht gaat naar de sociale cohesie, de belevenissen van alledag en projecten die buurtbewoners met en voor elkaar ondernemen. NieuwIandNieuws is Nieuwlands eigen huis-aan-huisblad op niveau. Een verademing temidden van die andere uitgaven die buurt- en wijkvernieuwingen tot onderwerp hebben en waarin de ene aanprijzing op de andere wordt gestapeld. In NieuwIandNieuws zijn geen tekstschrijvers aan het woord, maar gewone mensen. Dat is een verdienste. 309 Musis Heeft de stadsvernieuwing in Nieuwland een dergelijk magazine van node? Ja toch, want er staat nogal wat te gebeuren in de buurt. Juist omdat belangrijke delen al zijn voltooid. Nieuwland krijgt zo'n nieuwe structuur dat het begrip facelift maar een heel klein stukje van de lading dekt. Van typische volkswijk die alle karakteristieken kende van de wederopbouw en de periode erna, waarin in de volkswoningbouw de monotonie en gelijkvormigheid hoogtij vierde, verandert Nieuwland in een divers woongebied met een menging van huur- en koopwoningen, nieuwbouw en renovatie, een veranderde wijkbevolking, een zich wijzigend buurtaanzien en een volstrekt nieuwe verkeersstructuur. Want Nieuwland heeft door z'n bijzondere vorm en ligging als een dunne schil rondom en dichtbij de binnenstad alle karakteristieken van een binnenstedelijk buitengebied. In principe - en op heel andere schaal vanzelfsprekend heeft Nieuwland vergelijkbare potenties als de 'Eilanden' in Amsterdam en de woonontwikkelingen langs de Maas in

Musis | 2003 | | pagina 309