Musis 390 de haard op een praktisch onmogelijke plaats, ingeklemd tussen twee vensters aan de voorzijde van het huis en in een uitvoering die letterlijk nergens aansluit op de architectuur van het geheel. Daarentegen is de keuken een mooi voorbeeld van hoe de architect specifieke gebruikseisen wist om te buigen naar de in 1931 actuele ontwikkelingen, waaruit blijkt hoezeer Sanders binnen zijn eigen opvattingen en vormtaal, wel degelijk op de hoogte was van oplossingen zoals we deze ook aantreffen in woningen van Oud en in het befaamde 'huis Sonneveld' van Brinkman en Van derVlugt in Rotterdam. Het 'huis Kester' is in- en uitwendig een schitterend bewaard exemplaar van vooroorlogse villabouw. Ook de tuin is in grote lijnen nog de tuin zoals Sanders die heeft ontworpen. De tekening ervan hangt nog in de gang en de huidige bewoners Guus en Ellen Horn respecteren het ontwerp waar mogelijk. De huidige bewoners zijn geen restauratie-fanaten. Integendeel misschien, maar het woonhuis met al z'n bijzondere details heeft hen volledig in de ban. De vestibule, de keuken, de trapopgangen, het bijzondere in artdeco uitgevoerde glas in lood, de dienstbodekamers en gietijzeren radiatoren, worden zorgvuldig in tact gehouden. Voor wie zich interesseert voor de bouwkunst uit het interbellum, is het huis Kester een ware schatkamer aan bijzonderheden vanaf de keuze van de baksteen, tot de uitvoering van dakpannen en dakconstructie, de uitvoering van de vensters en de verschillen in glas in lood in de verschillende ruimtes. Rijk in de prestigieuze hal, ingetogen in de woonruimten en eenvoudig in de dienstbodekamers en de keuken. Heel typerend is ook hoe Sanders de kennelijke vraag van de opdrachtgever oploste om in het huis een open haard te bouwen. Sanders had er duidelijk niet in voorzien en plaatste Met al z'n verfraaiingen, bijzondere details in interieur en exterieur, de zorgvuldigheid die tot in het kleinste onderdeel is betracht en waarin duidelijk wordt hoezeer Piet Sanders toezicht hield op alle fasen van uitvoering, is het 'huis Kester' een juweel. En een ware encyclopedie op z'n totale oeuvre. HvdS

Musis | 2003 | | pagina 390