15 Musis tekortschietende financiering, inplaats van enkele pandjes af te staan om het experiment een kans te geven. De stukken, rapporten en briefwisselingen in het archief van Notenboom onderschrijven dit. Het is één lange verzameling van argumenten van jongeren die iets tot stand wilden brengen in Schiedam met daartegenover een even grote reeks afwijzingen, ontkenningen en niet zelden het in twijfel trekken van de goede bedoelingen, integriteit en inventiviteit van de tegenpartijWie sterke staaltjes zoekt van bestuurlijke kortzichtigheid en eigengereidheid, komt in het 'Brandersbuurtarchief' ruim aan z'n trekken. Met de vijf dozen van Bertus Notenboom, plus de verzameling stukken van Bram Uil, waaruit deze het boek 'Niet van horen zeggen' heeft samengesteld, beschikt het gemeenteachief over een vrijwel compleet historisch overzicht van het alternatieve circuit in Schiedam. Het geheel loopt vanaf de prille, eerste acties rondom de Verbrande Erven en Achter de Teerstoof, tot het moment dat het VVD gemeenteraadslid Gerard Verhulsdonk in café de Quibus door het langharig tuig gehuldigd werd als lokaal politicus, die zich altijd had ingespannen voor jongeren en jongerencultuur. Sterker nog, als het aan hem en aan zijn politieke antipode, maar goede vriend Eef Collé had gelegen was er van die Brandersbuurt meer bewaard gebleven dan een gedetailleerd en zorgvuldig bijgehouden en bewaard archief. HVDS St. Janshof, foto Robert Collette Verbrande Erven, foto onbekend

Musis | 2004 | | pagina 15