Een mooie tentoonstelling onder valse vlag Froukje Holtrop In de Schiedamse Korenbeurs aan de Lange Havenhet tijdelijk onderkomen van het Stedelijk Museum, is een tentoonstelling te zien van het werk van de bekende Schiedamse kunstenaar Michel Snoep 1959) en zijn bevriende collega Frans Lampe (1951). Deze tentoonstelling 'De wereld als bron van avontuur, herinnering en fantasie in het werk van Frans Lampe en Michel Snoepwas al eerder in Schiedam tijdens de Open Ateliers afgelopen september. Musis 102 Michel Snoep Dat het museum hun werk opnieuw wilde tonen is te begrijpen, het is immers mooi en het past bovendien in het beleid van het museum om meer werk van Schiedamse kunstenaars te presenteren. Op die manier valt misschien iets goed te maken van het achterblijvende bezoekersaantal.Vijf euro per bezoeker is ook voor de geroutineerde museumbezoeker die doorgaans in het bezit is van een in Schiedam haperende museumjaarkaart veel geld. Dus wordt naar andere middelen omgezien om toch maar mensen te trekken. Maar dat het museum de titel en het idee van de tentoonstelling 'De wereld als bron van avontuur' klakkeloos van de inleider Michael van Hoogenhuyze heeft overgenomen berust op een verkeerde afweging. De titel spreekt tot de verbeelding en klinkt aantrekkelijk genoeg voor de hedendaagse museumbezoeker die uit veel te kiezen heeft. Maar de door de titel gewekte verwachtingen worden niet waargemaakt. Sterker nog, de bezoeker wordt eigenlijk door de opgelegde associaties van de titel op het verkeerde been gezet. En het is de vraag of dat het getoonde werk ten goede komt. Nog afgezien van het katterig gevoel voor wie vijf euro heeft neergeteld en niet te zien heeft gekregen wat hij verwachtte. De titel van de tentoonstelling vraagt om een verduidelijking. Met het begrip 'wereld' wordt binnen het raam van de tentoonstelling de werkelijke, objectieve en geografische wereld bedoeld. Het is deze wereld die door de tentoonstellingmakers als bron van avontuur wordt gezien. Dit gegeven is het onderwerp in de getoonde werken en geldt

Musis | 2004 | | pagina 102