die weg er zal komen - en hij komt er - niet op un je enigszins meepraten over de manier waarop Sails 123 Musis ondersteuning van de gezamenlijke overheden zal gebeuren in de vorm van een financiële bijdrage aan de kwaliteitsimpuls en bestaande (groen)regelingen. De overige partijen zullen de financiële toedeling nader uitwerken in samenspraak met de betrokken rijks-, regionale overheden, bedrijfsleven en maatschappelijke organisaties die bij de realisatie van het project betrokken zijn. Of 2007 gehaald zal worden hangt in hoge mate af van het bijeensprokkelen van het benodigde geld om de aanleg van de A4 zo uit te voeren als door de milieubeweging en de gemeenteraden van Schiedam en Vlaardingen gewenst wordt. Dat zal niet gemakkelijk zijn. Marnix Norder schat dat voor de aanleg minstens 725 miljoen euro nodig zal zijn. Dit laatste gebaseerd op het huidige prijspeil. Gekeken naar de normale kostenstijging in de bouw, de financieringskosten en de inflatie mag gerekend worden op zo'n vijftien procent méér. Als alles goed gaat tenminste. Zoals de zaken nu liggen mag Karla Peijs rekenen op een nipte meerderheid in het parlement. Mits de effecten voor het milieu binnen de perken blijven. Overschrijden de effecten de vastgestelde normen dan mag de minister ook in de Kamer nog op de nodige tegenstand rekenen. Plus op die van Milieudefensie, welke organisatie nu al heeft aangekondigd zich te zullen weren via inspraak procedures en zo nodig stevigere acties. De WD woordvoerder verkeerszaken in de Tweede Kamer opperde hoopvol dat de minister misschien al in 2006 de eerste plak asfalt zou kunnen leggen. Dit lijkt wat al te voorbarig. Eerst moeten nog principiële besluiten worden genomen en vervolgens het geld op tafel worden gebracht alvorens de tekenaars aan het werk kunnen. Hondenbezitters die momenteel veruit de belangrijkste gebruikers zijn van het dijklichaam dat nu al zo'n 35 jaar tussen Schiedam en Vlaardingen ligt behoeven dus nog met meteen naar een andere uitlaatplek om te zien. ft'"; iï:.Wê Kees van der Windt, foto: Jan van der Ploeg

Musis | 2004 | | pagina 123