Nostalgie of voltooid verleden tijd WPaul Memclijkjneëfk in cl&i^ïïaen foto's v Vï verledéa tijd mochj. Foto's; Paul Meuldijk Kan Midden Delfland zichzelf in de toekomst in stand houden? Het antwoord op die vraag wordt steeds dringender, nu geen der omringende gemeenten terughoudend is ten opzichte van dit oude agrarische gebied. Maar, is het boerenbedrijf wel levensvatbaar genoeg om in ieder geval het nostalgisch beeld te bewaren dat dit stukje Zuid-Holland nog zo sterk doet lijken op de oude schoolplaten van Jetses. Met die boerderijen temidden van het hakhout, de hooibergen die elders in Nederland al praktI nog twee keer per worden. Kenners niet erg optimistisc landschap inmidde Midden Delfland o< 125 Musis Hoe vaak Paul Meuldijk heeft rondgezworven in de polders ten noorden van Vlaardingen en Schiedam en hoeveel foto's hij er heeft gemaakt, kan hijzelf zelfs bij benadering niet meer zeggen. Vele duizenden, zijn het er inmiddels, genomen op alle momenten van de dag en de avond en in alle seizoenen en weersomstandigheden. Meuldijk kent inmiddels bijna alle boeren, bij naam, toenaam, familiegeschiedenis en reputatie. Geen weg of hij heeft hem belopen of gefietst en geen gebeurtenis van plattelandsbetekenis of er valt wel een foto van te vinden in zijn inmiddels uitpuilende archief. En dan betreft het geen gebeurtenissen van lokaal of bovenlokaal belang zoals koninginnedagen, school- of dorpsfeesten of bijeenkomsten. Zo'n fotograaf is Paul Meuldijk niet. Hij levert geen journalistiek verslag, maar legt in schijnbaar toevallig genomen foto's het dagelijks leven in de polder vast: het melken met de hand of de machine, het haren en slijpen van de zeis, het legen van de sloten in het vroege voorjaar en het

Musis | 2004 | | pagina 125