Midden Delfland Musis 132 weilanden zullen leger worden. Of dat nu komt doordat de polder een functie als recreatiegebied krijgt of door natuurlijk verloop van leeftijd, verhuizing en overlijden, dit proces is waarschijnlijk niet te stoppen. Het karakter van het gebied zal zich hoe dan ook wijzigen. De oude cultuurhistorische polder verandert geleidelijk in een gebied met een ruimere recreatieve functie. Je zou het kunnen vergelijken met een soort 'stadspark'. Maar het zou mooi zijn als het gebied méér zou kunnen zijn dan een stadspark binnen het verstedelijkte gebied van de Randstad. Dit Kleine Groene Hart, zoals het ook wel wordt genoemd, zou een bredere functie moeten kunnen hebben dan alleen recreatiegebied. Zoals boer Van den Engel aan de Woudweg het enige tijd geleden heeft voorgesteld: een samenspel van functies op agrarisch, natuurhistorisch en educatief en recreatief gebied. Het zou toch zonde zijn als we over een aantal jaren bijna geen koe meer in het weiland zien lopen in dit van oorsprong oer- Hollandse polderlandschap. De meest boeren in Midden Delfland zijn het met Meuldijk en Van der Ende eens. Zij hebben het echter niet alleen voor het zeggen. De stedelijke grenzen schuiven steeds dichter naar het hart van Midden Delfland op, de glastuinbouw wil er graag ook een deel van hebben en wie tussen Vlaardingen, Schiedam en Delft fietst ziet op verschillende plaatsen, zonder plan of regelmaat, onwaarschijnlijke struikages, waarvan een Haagse ambtenaar meent dat deze het oerbos moeten voorstellen dat zich hier ter plaatse bevond, voordat de boeren het land in gebruik namen. Zo rond de datum waarop Bonifacius bij Dokkum werd vermoord. HVDS

Musis | 2004 | | pagina 132