187 Musis dit jaar weer, en heeft zelfs een prijs uitgereikt. In Schiedam koestert men een hele oude culturele traditie, ook de plaatsehjke politiek gaat daar zuinig mee om. In 2002 heeft Mulder een aantal presentaties voor raadscommissies gegeven en dan voelt dat in Maassluis en Schiedam heel anders, alsof er meer voeling is vanuit de pohtiek. In 2003 zijn wederom alle plaatsehjke politici uitgenodigd voor een presentatie. Er waren raadsleden uit Maassluis en uit Schiedam, maar uit Vlaardingen alleen het college van burgemeester en wethouders. En dat geeft toch te denken. Hans Mulder: 'Ik zie het als een uitdaging om verder te gaan dan muziekonderwijs alleen. Ik zou dat wel willen, zo'n uitgebreid Instituut voor Kunstzinnige Vorming, zo uitgebreid als Schiedam. In Maassluis was er destijds ook een wens voor een jeugdtheaterschool. Ik ben er meteen op ingesprongen, maar het is afgesprongen op de centen. Jammer, want we hadden de folders al klaar. En waar toen geen geld was, zal dat er nu helemaal niet meer zijn. We hebben in Schiedam al geƫxperimenteerd met muziek op de zogeheten Brede School, muziek buiten de schooluren. Dat gaat binnenkort weer verder met een cursus djembe.We putten dan uit ons netwerk van externe deskundigen. In ons aanbod van volgend seizoen zit ook niet-westerse muziek. Dat hadden we in de jaren tachtig ook. Het succes daarvan hangt af van de docent die dat verzorgt. Toen hadden we een fantastische docent, maar die werd binnen de kortste keren weggezogen door een grote stad en kreeg daar een veel betere baan. Nu hebben we wederom een prima Turkse docent, en als we die kunnen behouden, houden we ook onze cursisten. Zo iemand zetten we ook in bij de activiteiten op de basisschool. Voorlopig ziet het er goed uit en wat de toekomst verder brengt...we zien het wel.' Een positief verhaal van Hans Mulder. Hij weet waarover hij praat en kan de zaken goed relativeren. Daarnaast is het ook een enthousiast verhaal. Het is maar goed dat enthousiasme met van gemeentewege gesubsidieerd hoeft te worden. Enthousiasme hebben ze bij Opmaat gelukkig genoeg, en van zichzelf!

Musis | 2004 | | pagina 187