289 Musis worden, ook Stad Als Film. Frans Huisman ziet er de logica niet van, dat de gemeente een derde speler in het krachtenveld introduceert. 'Met mijn stichting Sequoia, Niek Hogeland en Carlo Minderman die de botentak van Doek! vormen en internationaal werkende Schiedamse bedrijven als JVR, Pieter van der Most en Dubbelklik, lukt het heel goed en steeds beter. Ik vraag mij af waarom de gemeente daar een andere partij tegenover zet. Karei Willems heeft mij nog wel wat uit te leggen, voordat Stad als film en Doek! in één festival kunnen samensmelten.' terwijl ik als Kunstenaar-idealist loop te sappelen. Ik ga in 2005 alleen door, als de gemeente fatsoenlijk met mij omgaat.' Hij wil dat de gemeente bijspringt in dreigende verliezen en het succes en belang van Doek! voor Schiedam erkent. 'Hij kan van mij alle credits krijgen,' zegt Karei Willems. Ik wil het verleden niet als blok aan mijn been hebben. We moeten zonder rancune verder. Laten we nou een echte inspanning doen om het over een andere boeg te gooien en tot een nieuw concept te komen, op basis van de ervaringen met Stad Als Film en Doek! Er is op allebei wat aan te merken, ook in positieve zin. Het is allebei goed, maar het kan nog beter. Er moet een goed marketing- en communicatieplan komen. Ik hoop dus dat Loeder Events en Frans Huisman elkaar met open vizier tegemoet treden.' Loeder Events is dit jaar voor het eerst door de gemeente ingeschakeld om het programma Roes Rituelen vorm te geven, het thema waaraan veel evenementen opgehangen

Musis | 2004 | | pagina 289