Je proeft het vakmanschap U KETEL 1 is een ambachtelijke én eigentijdse graanjenever. Of je het distillaat nu puur drinkt, of als basis gebruikt voor een heerlijke verfrissende longdrink; je proeft het vakmanschap. Gekoeld of op kamertemperatuur is de jenever zuiver en zacht. Het smaakvolle product is gebaseerd op de geheime receptuur die de familie Nolet sinds 1691 van vader op zoon doorgeeft. De merknaam KETEL 1 verwijst naar de nog met kolen gestookte authentieke roodkoperen distilleerketel no. 1Na toevoeging van de geheime kruidenmelange wordt in deze ketel een mengsel verhit van 100% graanalcohol en houtgelagerde granen eau-de-vie, die op ambachtelijke wijze wordt gestookt uit onder andere tarwe en rogge. Na ongeveer zeven uur ontstaat een distillaat dat staat voor een zuivere en zachte graanjenever. Maar voordat de ambachtelijk gestookte KETEL 1 wordt gebotteld, keuren de proefmeesters het distillaat. Historische bodem Het is geen toeval dat Distilleerderij Nolet in Schiedam is gevestigd. Deze historische stad aan de Waterweg ontwikkelde zich in de afgelopen eeuwen tot dé Jeneverstad. Honderden distilleerderijen en tientallen branderijen exporteerden daarvandaan hun producten naar uiteenlopende werelddelen. In de jaren zeventig van de vorige eeuw verdwenen in Schiedam helaas veel jeneverstokerijen door fusies, sluitingen en verhuizingen. Nolet bleef de Jeneverstad echter trouw. Inmiddels maakt de familie Nolet al tien generaties lang kwaliteitsproducten op historische bodem. Met KETEL 1Ketel One Vodka en Ketel One Citroen groeide het oudste familiebedrijf van Nederland uit tot een eigentijdse distilleerderij die wereldwijd succesvol is. Hoogste molen Van de tientallen windmolens die de Schiedamse stadsgrenzen sierden, zijn er nog vijf over. Deze zogenaamde moutmolens werden gebouwd om het benodigde graan voor branders en distillateurs te malen. In de traditie van de Jeneverstad bouwt Distilleerderij Nolet een nieuwe molen. In tegenstelling tot het verleden, toen de molens draaiden om het benodigde graan voor de jenever te malen, zal molen De Nolet in de toekomst energie opwekken die gebruikt zal worden bij het productieproces. Naast deze moderne functie zal ook het interieur van molen De Nolet aangepast worden aan het bedrijfsbeleid van de 21s*e eeuw. De traditionele zolders, die ook per lift bereikbaar zijn, worden namelijk ingericht als ontvangstruimten en filmzaal. De molen die de hoogste ter wereld zal worden, zal echter qua uiterlijk aansluiten bij de eeuwenoude Schiedamse windreuzen. Molen De Nolet die vanaf de Waterweg zichtbaar zal zijn, zal Schiedam en de gedistilleerd industrie eer aandoen. Bezoekers zijn er na de voltooiing van harte welkom om zelf te ondervinden hoe de producten van Distilleerderij Nolet na meer dan drie eeuwen vakmanschap letterlijk en figuurlijk tot grote hoogte zijn gestegen. Kom-maar-kij ken-garantie Zoals op iedere fles KETEL 1 is vermeld, zijn geïnteresseerden altijd welkom om op werkdagen Distilleerderij Nolet te bezichtigen. Inmiddels gingen ruim 50.000 bezoekers u voor. De 'kom-maar-kijken- garantie' laat het ambachtelijke productieproces van het authentieke product KETEL 1 zien. Voor nadere informatie: telefoon 010 - 246 29 29. ANNO 1691

Musis | 2004 | | pagina 300