Wonen met Kunst I Musis 312 HOSMA.N FRERES Wonen met Kunst is de kunstroute die in het laatste weekeinde van oktober en het eerste van november voor de derde keer in de Schiedamse binnenstad wordt gehouden. In de twee voorgaande jaren is de route uitgegroeid tot een ontdekkingstocht langs winkels en galeries, die behalve Schiedammers veel bezoekers van buiten weet te trekken. In 'Wonen met Kunst' gaat het lang niet alleen om 'kunst aan de muur'. Minstens evenveel aandacht gaat naar binnenhuisarchitectuur, naar ruimtehjke kunst en naar toegepaste ontwerpkunst. En het is juist die vermenging van kunst, binnenhuisarchitectuur en kunstnijverheid op een hoog niveau die veel bezoekers van buiten weet te boeien. Piet Jongepier merkte al na de eerste editie op dat Wonen met Kunst veel volk op de been wist te brengen. Voor hem mede een reden om zijn zaak uit te breiden met een galerie aan de Korte Haven. Het evenement 'Wonen met Kunst' is inmiddels ondergebracht in een gelijknamige stichting. Dit om de continuïteit te waarborgen, betere werkverdelingen mogelijk te maken en zodoende een steviger basis te scheppen. Mede organisator Julia Snikkers meende al na de eerste editie dat indien kwaliteit het uitgangspunt zou blijven in de organisatie enorm veel tijd zou gaan zitten. Tijd die geen van de initiatiefnemers volop ter beschikking heeft. Als 'Wonen met Kunst' al niet gecombineerd moet worden met een drukke werkkring overdag dan leggen de bemoeienissen met andere projecten op cultureel en educatief gebied wel beslag. 'Wonen met Kunst' trekt veel bezoek van buiten Schiedam. Secretaris Sylvie Verbiest schrijft dit toe aan de landelijke pubhciteit en advertenties in toonaangevende woonbladen. Het is niet de goedkoopste manier om pubhek te werven, is haar mening, maar wel de succesvolste. Gebleken is dat een geïnteresseerd en koopkrachtig publiek wordt aangetrokken. Ook is er een resultaat in het bestendigen van de samenwerking van de ondernemerswereld en de kunstwereld. In samenwerking blijken kunstenaars en ondernemers in staat om een doelgroep aan te spreken die op zoek is naar nieuwe ervaringen op het gebied van kunst en wooncultuur. Het is tevens een pubhek dat er een reis voor over heeft en niet al te moeilijk doet over het ongemak van parkeren en openbaar vervoer. Het evenement 2003 is door de deelnemers geëvalueerd met als resultaat dat de opzet van Wonen met Kunst in ieder geval

Musis | 2004 | | pagina 312