339 Musis Eerste mars algemeen veel lof en leveren bovendien prijzen op. De rijkelijk gevulde prijzenkasten van dit korps uit onze distilleerderij stad spreken boekdelen. Op het Wereld Muziek Concours (WMC) in Kerkrade, dat eens in de vier jaar wordt gehouden, is de Rijnmondband een graag geziene gast. Sinds 1970 neemt de band aan dit concours deel en werden hier in de hoogste afdeling vele eerste prijzen behaald. Zelfs het Nationale Kampioenschap in 1978. Het woord 'topsport' wordt in dit verband vaak genoemd. Het niveau dat de Rijnmondband heeft bereikt, is niet alleen te danken aan de profes sionele leiding. Het kan voor een groot deel worden toegeschreven aan de disciplinaire zelfstudie van haar leden en het volgen van een goede muzikale opleiding. De intensieve samen werking met de streek- muziekschool 'Muziek centrum OpMaat' (Schiedam-Vlaardingen- Maassluis) gevestigd in hetzelfde gebouw waarin ook de Rijnmondband zijn onderkomen heeft, het zogenoemde Blauwhuys, speelt eveneens een belangrijke rol. Door deze samenwerking worden muzikanten in spé opgeleid en klaargestoomd door gediplomeerde docenten. Dat begint al in de kweekvijver met de naam Jeugd- Rijnmondband. Zonder enige muzikale voorkennis is het mogelijk om als kind vanaf je achtste jaar deel te nemen. Deze start bij de junioren kan bij het bereiken van de 16-jarige leeftijd overgaan in een seniorencontract. Een lidmaatschap dat sinds een aantal jaren nog eens kan worden gecontinueerd binnen de Rijnmondband 3, een muzikaal gezelschap van 55+. U ziet het, met de vergrijzing is ook hier rekening gehouden. Wat die vergrijzing betreft, is door de 75-jarige jubilaris een heuse reünie georganiseerd op 30 oktober. Die dag worden er ongeveer 2 a 300 leden verwacht uit alle delen van het land. Want wie 75 jaar wordt, kan terugblikken op een rijke historie. Een verhaal dat uiteindelijk is begonnen in 1929. Geen rooskleurige tijd om een vereniging op te richten. Toch is dat gebeurd. Een aantal leden van de destijds bekende C.J.M.V scharen zich rond de initiatiefnemers de heren J. Sonneveld en J.EVeenman. Deze laatste richt officieel op 20 april 1929 een fluitclub op met de naam 'Harmonie'. In het begin stelt dat nog niet zoveel voor, maar de club groeit

Musis | 2004 | | pagina 339