Lezers van Musis gaan in december extra voordelig naar het theater! Fortis theater a/d Schie Theater van Vlaardingen Musis 381 Kerstpakket Een sprookje voor volwassenen! Iedereen kent haar wel, die verwachtingsvolle sfeer rond Kerst, die er jaar in jaar uit weer wordt ingepompt door onze eigen hoop of de reclameboodschappen van anderen. Warm, gezellig, saamhorig. Buiten is het koud, binnen brandt het vuur. Kerstpakket straalt deze knusheid ook uit. Maar wie goed kijkt, ziet meteen dat er iets niet klopt: de Kerstbomen zijn nep en nog ingepakt, de houtblokken liggen opgestapeld in de sneeuw en om de kerstpakketjes zitten geen strikken maar rouwlinten. Dit sprookje dat radicaal van richting en magie verandert zodra de koekoeksklokken slaan, gaat over de achterkant van de schone schijn. Over geweld en dood, egoïsme en ongelijkheid, macht en eenzaamheid. Al deze gal wordt gespuwd tussen neus, lippen, grappen en pakjes melbatoast door. Vrede op aarde is ver te zoeken en toch klinkt de gulle lach. Kerstpakket is een absolute aanrader voor wie zich de kerst heel anders had voorgesteld. Lezers van Musis kunnen extra voordelig naar het Kerstpakket! Bij vermelding van de Musisactie krijgt u 3,00 korting op een eersterangs kaartje. U betaalt dan 11,00 i.p.v. 14,00*. Five Great Guitars Duizend en één snaren Zaterdag 11 december 2004, 20.15 uur Toegangsprijs 19,00 Pas 65+ 18,00 CJP/CKV/Rotterdampas 17,00 Het getuigt van durf als je je eigen show Five Great Guitars noemt. Maar met de gitaristen die initiatiefnemer en jazzgitarist Jan Kuiper voor zijn 'avontuur door de wereld van de moderne gitaar' kon hij zich geen buil vallen. Natuurlijk, Nederlands beste en bekendste gitarist Harry Sacksioni doet mee. Net als flamencotopper Eric Vaarzon Morel, de Malinees Zou Diarra en het jonge talent Digmon Roovers. Samen gaan ze de komende maanden op pad langs de Nederlandse theaters waarin ze solo en gezamenlijk duellerend allerlei stijlen en facetten van de gitaar zullen belichten. Kuiper vind het ongelooflijk, maar schrijft het merendeel daarvan op het conto van Sacksioni. 'Hij trekt al jaren langs de theaters met zijn gitaren en de mensen weten wat hij zo'n avond brengt. Ik denk dat het publiek heel benieuwd is wat er gebeurd als hij plotseling met vier van die andere kemphanen op het toneel verschijnt'. Five Great Guitars wordt gecombineerd met een bijzonder exclusieve workshop waarin Jan Kuiper zijn visie over muziek en gitaarspelen nader toelicht. In deze workshop worden deelnemers uitgenodigd om zelf hun instrumenten mee te nemen. Voor te spelen en samen met Jan Kuiper te werken aan de volgende onderwerpen: arrangement, solo spelen, begeleiden, techniek en improvisatie. Van 14.00 tot 16.00 uur. Met Gitaarworkshop: 5,00 extra Capella Minsk Kerstconcert 'Alle emoties van de wereld' Maandag 20 december 2004, 20.15 uur Toegangsprijs 23,00 Pas 65+ 22,00 CJP/CKV/Rotterdampas 21,00 Capella Minsk is sinds 1995 vaste gast van de Nederlandse theaters. Of ze nu rond de dagen rond Pasen opluisteren of de donkere dagen voor Kerstmis, het publiek luistert ademloos naar de bezielende schoonheid en doorleefde voordracht van het 50-koppige gemengd koor. De kwaliteit van Capella Minsk is onomstreden. 'Capella Minsk maakt indruk' luidde de kop van de recensie van het Brabants Dagblad. Ook andere recensenten staken hun lof niet onder stoelen of banken:'Alle emoties van de wereld','de dynamiek is onnavolgbaar mooi' en 'Capella Minsk klinkt ons magnifiek en bijna mysterieus in de oren, wellicht ook omdat we zoiets zo sporadisch horen.' Wie een cd opzet of een optreden bijwoont, heeft niet meer dan vijf minuten nodig om tot die ene juiste conclusie te komen: Dit is absolute topkwaliteit! Het oudste koor van Wit-Rusland, dat dit jaar zijn 65- jarig jubileum viert, staat onder de inspirerende leiding van dirigent Ludmilla Efimova. Zij dirigeert buitengewoon elegant en met een groot gevoel voor drama. Tijdens dit speciale kerstconcert vertolkt het koor imponerende liturgische gezangen en er klinken Russische volksliederen in combinatie met sfeervolle kerstliederen van o.a. Rachmaninov,Tsjaikovski en Bruckner, www. impresariaatwallisnl Reserveren kan via de kassa van het theater (010 - 434 05 00) van di-za tussen 12.00 en 16.00 uur of via www.theatervanvlaardingen.nl.

Musis | 2004 | | pagina 381