Glas een keuze vanuit passie Froukje Holtrop Academie een richting waarin glaskunst een plaats had. Maar Musis 390 de Rietveld Academie was voor Teschmacher, die tijdens haar studie in Rotterdam de kost verdiende als gymnastieklerares, geen optie. De academie bood Teschmacher de gelegenheid om zich op een serieuze manier met kunst bezig te houden en na te denken over wat ze met haar kunst wilde uitdrukken. Dat glas Schiedam en glas lijken onlosmakelijk met elkaar verbonden, tenminste als we de pleitbezorgers van de komst van het Museum voor Glas- en Glastechniek uit Hoogeveen moeten geloven. Dat het in de Schiedamse geschiedenis voornamelijk om verpakkingsglas ging moge duidelijk zijn, maar misschien dat de komst van het Hoogeveense museum in Schiedam de aanzet zou kunnen geven om ook de glaskunst een plaats te geven in de Schiedamse cultuur. Om te beginnen woont niet ver van Schiedam een glaskunstenares die zowel op het gebied van het geblazen glas als het geslepen glas haar sporen ruimschoots heeft verdiend. Onder de rook van de Rotterdamse havens, op de grens van Maassluis en Vlaardingen, woont en werkt Winnie Teschmacher in een prachtige boerderij omgeven door weilanden. Bij glaskunst denkt men meestal meer aan de toegepaste kunst dan aan de beeldende kunst. Glaskunst als autonoom medium in de beeldende kunst is ondergewaardeerd. De glaskunstwereld is klein en sterk gespecialiseerd. Het heeft eigen beoefenaars, eigen musea, eigen galeries en eigen verzamelaars. Op de kunstacademie, waar Winnie Teschmacher naartoe ging om haar fascinatie voor glas te leren vormgeven, merkte ze al dat daar weinig aandacht was voor het glas als medium in de beeldende kunsten. Gedurende twee jaar leerde Teschmacher op de afdeling beeldhouwkunst allerlei andere materialen te bewerken, maar glas kwam niet aan bod. Alleen in Amsterdam bestond op de Rietveld Foto's Winnie Teschmacher

Musis | 2004 | | pagina 390