Hard Times 393 Musis Let us pause in life's pleasures and count its many tears While we all sup sorrow with the poor There's a song that will linger forever in our ears Oh hard times come again no more De lietde voor theater en muziek heeft hem nooit verlaten, ook al werd hij dan afgewezen in Maastricht. Wat hij heeft met folk en country, waar je van moet houden, weet hij niet precies. "Het is misschien het verhalende en het aardse, boertige doe-maar-gewoon- gevoel." Omzien naar Schiedam doet hij niet. Niet in verwondering en ook niet met merkbare rancune. Hij voelt zich prima inVlaardingen, het is een beetje zijn Amerika. En de gebakken griet ten spijt zou de jongen van tweehoog voor in de Mariastraat tegen iedereen hier willen zeggen: "KijkVlaardingers, ik kom eraan." De gebakken griet gaat weer van de kaart. En nu maar hopen dat iemand Emmy-Lou de weg naar Vlaardingen kan vertellen... uit. Een plaatselijke horecabaas, onlangs nog door de gemeente onderscheiden, probeert inVlaardingen al jaren tevergeefs een concert uit het water te stampen. Klassieke muziek drijvend op de Oude Haven. Maar evenlang loopt hij met dit idee al op tegen de hoge stadhuismuren, waarachter de geluiden van de stad niet of nauwelijks schijnen te worden gehoord. Over cohesie gesproken. Ernst Verbeek blijft vrolijk onder de recessie-geluiden en het verdriet van Vlaardingen. Al als Schiedammer kwam hij graag in de haringstad die hij in zijn jonge jaren alleen kende van de Vlaardingerdijk en niet verder. Hij vond het Liesveld altijd heel wat aantrekkelijker om te winkelen dan de gemelijke Hoogstraat in Schiedam. En als Bourgondisch ingesteld mens bezocht hij regelmatig de Oude Taveerne aan de Westhavenkade. De slechte tijden voor de horeca hinderen hem en vrouw Ria ook niet in hun verdere ambities. "Nog iets beter koken, nog meer kwaliteit." "De zorg en de horeca zijn twee verschillende werelden, filosofeert hij achter een glas bier uit eigen tap. "Voor je plezier ga je niet naar een ziekenhuis of verzorgings tehuis, naar een café of restaurant wel, als het goed is. Maar het is allebei dienstverlening." In beide werelden voelt hij zich evenzeer thuis. En zoals Hard Times, het restaurant in Vlaardingen precies het goede marktsegment vond, zo vonden ook de (folk) concerten die hij hier organiseert het eigen publiek. Voorheen deed hij dat in en vervolgens in opdracht van het Theater van Vlaardingen. Doorgaans goed bezochte avonden met bekende en minder bekende namen op het podium. Door de verbouwing van het theater moest hij uitwijken naar De Salon. De folkies moeten de weg naar de nieuwe locatie nog een beetje vinden, want het eerste concert in De Salon met 20 betalende bezoekers, grotendeels vijftigplussers, leek meer op een folkmuseum. De jongen die ooit Fairport Convention naar Schiedam haalde heeft ook voor Vlaardingen nog wel een paar grote namen op zijn lijstje staan. Zoals Sneeky Pete, de peddlesteel-gitarist van The Flying Burrito Brothers, Allison Krauss en Ronan Keating. Voorlopig staat op 3 december in Theater Koningshof Maassluis het Celtic Music Festival gepland. En op 6 januari, weer in De Salon, treedt de bluegrass-zangeres Liz Meyer op. Met vrienden. Voor die gelegenheid zal ook, zegt Ernst, niemand minder dan de inmiddels eminence grise van de country-rock, Emmy-Lou Harris naar Vlaardingen komen. Emmy-Lou Harris? InVlaardingen? "Ja," zegt hij."Onder voorbehoud, weliswaar." En op de vraag hoe hij dat eventueel onder voorbehoud voor elkaar krijgt antwoordt hij: "Een goede vriend van ons is getrouwd met Liz Meyer. Liz en Emmy-Lou zaten op dezelfde school in Austin, Texas. Emmy- Lou zingt ook veel tweedestemmen op de cd's van Liz. Dat zit dus wel goed. Er is een grote kans dat zij meekomt." De twaalf klokken in Hard Times tikken onverstoorbaar voort. De geest van de accordeon die boven de tatels zweeft en de vaste klanten van Hard Times kunnen het lied uit 1845 van de Amerikaan Stephen Foster dromen.

Musis | 2005 | | pagina 393