Trappen met bloemenn Froukje Holtrop Trappen met bloemen mozaïeken, hoogwerkers als hoofdrolspelers in een kunstmanifestatie, een stickerexpositie in een verlaten winkelstraat en een koektrommel als bewaarplaats voor het collectieve geheugen van een wijk. Het is slechts een greep uit de kunst in de Vlaardingse openbare ruimte. Het Liesveld, de Krabbeplas, de Hoogstraat, De Strip, het Zomermuseum, de Vlaardingse Reus en de Oostwijk hebben toch allemaal iets wat opvallend te noemen is. Hoe komt het, dat de voormalige vissersplaats en tevens op stedelijk formaat uitgevoerde catalogus van de Wederopbouwarchitect uur tevens het decor is van talrijke aandachttrekkende initiatieven op het gebied van kunst in de openbare ruimte. De Vlaardingse bloementrappen 'Charlotte' en 'Iris' zullen weinig winkelaars ontgaan. De kleurrijke trappen met bloemen die zijn uitgevoerd in terrazzo van graniet en marmer verbinden sinds 1996 het Liesveldviaduct met het lager gelegen Liesveld, de 'koopgoot' van Vlaardingen. Kunstenares Wilma Kuil ontwierp de trappen in opdracht van de gemeente. Uitgangspunt was dat de kunstwerken de verbinding tussen de oude economische ader van Vlaardingen, de Hoogstraat, en de nieuwe, het Liesveld zouden verbeelden. De realisering viel echter veel duurder uit dan het budget toeliet en leek daarom aanvankelijk te worden afgeblazen. Maar Kuil vond, getuige de grote hoeveelheid genoemde sponsors op het plakkaat bij de trappen, elders financiering. En niet alleen van de lokale middenstand, maar ook van grote bedrijven zoals Shell, ING en Musis 64 Bloementrappen Wilma Kuijl, Vlaardingen, foto: Jan van der Ploeg

Musis | 2006 | | pagina 64