Mooie mensen Musis 176 Foto: Jan van der Ploeg IFl E m mensen' geeft bovendien de aanzet tot een tentoonstelling later in dit jaar, die wordt samengesteld uit foto's die de leerlingen van De Taaltuin in hun zomervakantie gaan maken. Deze tentoonstelling heeft als thema 'Hier woon ik en daar kom ik vandaan'. De Taaltuin in Schiedam is voor bijna honderd procent een zogenaamde zwarte school. De leerlingen zijn afkomstig uit twintig nationaliteiten en evenzoveel culturen. Het is een leuke school met spontane kinderen en betrokken ouders. De school wil de kinderen graag positief naar buiten laten komen in deze tijd die voor hen vaak moeilijk is. Dit jaar gebeurt dit met een tentoonstelling van foto's die de kinderen tijdens hun vakantie maken. Een groot aantal zal die waarschijnlijk doen in het land van herkomst van hun ouders, anderen blijven gewoon in Nederland en fotograferen in Schiedam of tijdens een uitstapje. Alle kinderen krijgen een 'wegwerpcamera' mee en het verzoek om tijdens de vakantie foto's te maken van plekken die voor hen belangrijk zijn. Het gaat kortom, om door kinderen gemaakte foto's van mensen of plekken die in hun leven een belangrijke rol spelen. Ze vertellen de bezoekers van hun tentoonstelling met hun eigen teksten waarom ze iets hebben gefotografeerd en op die manier hebben leren kijken naar hun eigen verleden en heden. De wegwerpcamera's worden beschikbaar gesteld door Kodak. Mooie mensen is de titel van een kleine fototentoonstelling die op 18 mei door burgemeester Reinier Scheeres in de Openbare Basisschool De Taaltuin wordt geopend. De tentoonstelling is samengesteld uit foto's die de getogen en honkvaste Schiedammer Theo van Giezen maakte op zijn reizen door Egypte, Turkije,Tunesië en Oman.Van Giezen heeft een diepe belangstelling voor 'vreemde' landen en een fascinatie voor de mensen die daar wonen en hun culturen en heeft de mensen geportretteerd om aldus de cultuur van die landen tot uitdrukking te laten komen met bewust gekozen accenten als kleding en accessoires. De tentoonstelling 'Mooie De foto's van Theo van Giezen hebben de toets der kritiek al op eerdere exposities doorstaan, die van de kinderen worden beoordeeld door zowel een volwassen vakjury met Theo van Giezen als voorzitter en een kinderjury die bestaat uit leerlingen van een 'witte' school.Voor de maker van de winnende foto stelt Kodak een digitale camera beschikbaar. De makers en maaksters van de foto's die door de kindetjury worden bekroond, mogen op de foto met een nationaal jeugdidool. Wie dat zal zijn is nog niet bekend, evenmin als de precieze data van de kindertentoonstelling, die waarschijnlijk in september of oktober in de Taaltuin wordt gehouden.

Musis | 2006 | | pagina 176