gezette tijden en plaatsen in de Westwijk het luik opent en aan buurtbewoners die de salon bezoeken. De 'Casco-Mobile 'van Jeanne van Heeswijk, is een mobiel ontmoetingspunt dat wordt gebruikt om koffie of thee te schenken, maar vooral om gesprekken aan te knopen met voorbijgangers. De projectgroep informeert op 'die manier de bewoners over de plannen rondom het project 'Buitenbeeld 'en geeft nadere bijzonderheden over het thema en de activiteiten. De verslaglegging van mooiste voorwerpen in tekst en beeld worden gepresenteerd op internet en op Cd-rom. Een onder deel van de website is een subjectieve statistiek; aantal deelnemers, straat, de keuze van de beelden en de motivatie daarvan. Uit het onderzoek valt uiteindelijk op te maken of de Westwijker een realist is of juist een romanticus. Kiest hij/zij vooral voor de vorm of misschien juist voor de inhoud, de betekenis? Ook worden er op gezette tijden 'salondagen 'georganiseerd. Dit zijn kortlopende evenementen die alle betrekking hebben op het thema en als doel hebben de bezoekers deel te laten nemen aan het ontwikkelingsproces van een beeld voor de beeldentuin. De kunstenaars, die zijn gevraagd om een schetsontwerp maken voor een beeld zullen desgevraagd een bijdrage leveren aan deze feestelijke 'salondagen', waarvan de eerste is gepland op zaterdag 13 mei onder de noemer 'De Romantische Schoonheid'. Van 13.00 - 17.00 uur laten bezoekers/wijkbewoners door salonfotografen hun mooiste objecten vastleggen. Bij de 'Casco-Mobile 'zullen dan de eerste resultaten van het 'Mooi is dat! 'op de digitale beeldbank te zien zijn. Op basis van het thema voor die dat maken kinderen van basisschool 'De Waaier 'onder leiding van ruimtelijk vormgever Roel Crul bijzonder buitenmeubilair. Met deze tijdelijke kunstwerken wordt de salon tot half september tijdelijk ingericht. Om 13.00 uur zal wethouder Ben van de Velde de het project op passende wijze openen en van 13.00 - 17.00 uur vaart er een heuse Italiaanse gondel mét zanger door de singel. Vanaf 17.00 uur kunnen mensen picknicken en wordt er op het open podium romantische muziek ten gehore wordt gebracht, vanaf 19.00 uur gevolgd door optreden van Debbie Buisman en Anne Nobel, winnaars Vlaardings Songfestival, Turks mannenkoor '(Jagdas Kültürevi Erkekler Korosu 'en 'Local Hero's'; bands van de popschool van Muziekcentrum Opmaat. Ook zijn er de foto's te zien zijn die leerlingen van de betrokken scholen gemaakt hebben. In samenwerking met filmtheater Het wordt een filmprogramma vertoond met speciale aandacht voor 'de schoonheid van het bewegen'. Na deze eerste salondag wordt een drietal kunstenaars gevraagd om een schetsontwerp te maken op basis van de resultaten van het onderzoek. Deze ontwerpen zullen vanzelfsprekend aan de wijkbewoners gepresenteerd worden, waarna een jury bestaande uit deskundigen en vertegenwoordigers van de gemeente Vlaardingen en de Westwijkbewoners in het najaar uit de schetsontwerpen één voorstel kiest dat uitgevoerd gaat worden. Musis 182 'Buitenbeeld' en 'Mooi is dat 'starten op 13 mei om 13.00 uur in de beeldentuin aan de Buys Ballotlaan. Foto: Jan van der Ploeg

Musis | 2006 | | pagina 182