Met respect en vriendschap Wim Schelberg Het gaat goed met Reinier Scheeres. De vraag naar zijn welbevinden, met name bestuurlijk welbevinden, wordt hem momenteel wel vaker, misschien te vaak, gesteld. En ook of hij al aan het afbouwen is. Zijn agenda zit overigens nog steeds stampvol. Scheeres: "Ik heb fantastisch werk. Ik zie niet uit naar stoppen. Maar ik zie er ook niet tegenop: er zijn na mijn afscheid zat andere leuke dingen te doen. Zoals? "Tja. Een heleboel klussen die ik nu ook al doe, blijven doorgaan. Buiten Schiedam het werk voor ProBiblio. Hier het voorzitterschap van het Gedistilleerd Museum en de Molenstichting. In beide besturen is genoeg te doen; daar is straks meer tijd voor. Dan zijn er veel zaken die ik voor mijn plezier doe of zou willen doen. Ik heb een heleboel liefhebberijen. De grootste is vogeltjes kijken en ze fotograferen. Ik ben lid van de K.N.N.V.: een heel actieve vereniging waar ik elke week wel mee op sjouw kan. Dat ga ik absoluut weer oppakken. En dan het ere-voorzitterschap bij Orpheus. Ik zou best willen meezingen, want ik houd ervan, maar dan zou ik elke week koorrepetitie hebben. Nu is daar de tijd niet voor. Straks wel. Tenslotte is er de Bommel verzameling en de restauratie van oude auto's. Er staan er nog twee waarvan er één bijna af is. Aan de andere moet nog heel veel gebeuren. Ik heb de laatste twee jaar nauwelijks gesleuteld. Even een uurtje: dat werkt natuurlijk niet." Een bezig mens? "Ja, ik kan slecht tegen stilzitten. Er is altijd wat omhanden - thuis, in vakanties. Misschien ben ik wat onrustig van aard. Met de hobby's zullen straks al behoorlijk wat dagen gevuld zijn. En dan is er vast nog meer leuks en nuttigs te doen." Hoe schat u de waardering voor het werk van de afgelopen decennia in? "Tja. Dat ik het leuk vind, wil natuurlijk niet zeggen dat anderen vinden dat ik het leuk doe. Maar ik heb nooit serieuze signalen gehad, waaruit bleek dat er iets mis zou zijn. Maar goed: zoveel hoofden, zoveel zinnen. Er zijn vast mensen voor wie mijn vertrek jaren te laat komt." 227 Musis Reinier Scheeres op weg naar de installatie als burgemeester (16 januari 1984), foto Het Vrije Volk

Musis | 2006 | | pagina 227