aanbod beleefd van de hand. Het 'Groot Uur Scheeres' duurde precies 67 minuten, de duur van de raadsvergadering. De euforie bleek van korte duur. Schiedam moest het uiteindelijk toch zien te rooien zonder Wilton. Vier jaar na de 'erfpacht U-bocht' telde Wilton-Fijenoord nog maar 250 werknemers, en vlak voor de eeuwwisseling kwam het definitieve einde. Damen Shipyards nam de restanten van het bedrijf over, waar ooit bijna tienduizend mensen werkten. Gelukkig bleef wel het Wiltonarchief gespaard. Vrijwel vergeten lag het in de kelder van de Wiltonvilla. Gedeeltelijk zelfs al aangetast door vocht. De aanleiding was de uitgave van een fotoboek in een reeks van uitgaven over beroemde Nederlandse werven. De toenmalige directie van Wilton Fijenoord kon zich met geen mogelijkheid herinneren waar zich de tienduizenden foto's, de kilometers film en nieuwbouwverslagen bevonden. Zij kon niet anders dan de onderzoekers verwijzen naar de maritieme musea in Musis 248 weet alles a 'Reinier (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Reinier Scheeres zal gisteravond, na afloop van alle festivitei ten, met zijn pols in het soda-water geze ten hebben. In een lange rij stonden gis termiddag de Schiedammers te wachten tot zij de even daarvoor benoemde burge meester, de hand mochten schudden. Met zijn vrouw Hanneke en zijn twee doch ters aan zijn zijde nam Scheeres, zicht baar gelukkig, de gelukwensen in ont vangst. In een buitengewone verga dering van de gemeenteraad werd de in Wassenaar geboren Scheeres (39) als eerste burger geïnstalleerd. Op aangeven van Cor van Tllborg, op dat moment loco-burgemeester, werd Scheeres met een 'lelijke eend' uit 1956 van zijn woning aan de Van Leeuwenhoeschs- traat naar het Stadskantoor vervoerd. Het leek Van Tilborg wel leuk om de nieuwbakken burgervader te herinneren aan zijn vroegere hobby: Het ver zamelen en verkopen van on derdelen van de alom bekende vierwieler. „Het deed me denken aan een andere belangrijke dag in mijn leven. Toen ik trouwde gingen wij ook per 'lelijke eend' naar het altaar," aldus Scheeres later in een toe spraak. Terwijl Scheeres met zijn gezin de trappen van het Stadskantoor op liep, zaten in de recreatiezaal van het Stads kantoor de genodigden al te wachten. Vertegenwoordigers van politie, brandweer en de commissaris van de Koningin, staatssecretaris Koning van Financiën en natuurlijk de fa milie van Scheeres. De toe schouwers werden verhaald op een tiental toespraken. „Wij allen gunnen je dit suc ces van harte," zo vertelde Van Tilborg, die als tijdelijke lnro-hnrwrnfiMtpr rip Hopt Met een le lijk eend' uit 1956 werd het gezin Schee res naar het Stadskantoor vervoerd. Als student had de burge meester de hobby om on derdelen voor deze wereld beroemde vierwieler te verzamelen en te verko pen. Met onze hartelijke dank voor Uw vele inspanningen in het belang van ons bedrijf en met de beste wensen voor 1985. Directie Wilton-Fijenoord

Musis | 2006 | | pagina 248