f Kor Kegel Het kwam bij Vlaardingse gemeenteraadsleden hard aan, dat de provincie Zuid-Holland overweegt geen uitbreiding van de detailhandel toe te staan op Hoogstad. "Negatief voor de economische ontwikkeling van Vlaardingen,oordeelde Ruud van Harten, raadslid van de ChristenUnie/SGR Hij toonde zich meteen bezorgd over de consequenties voor de zittende ondernemers op de woonboulevard. Uit de beantwoording door burgemeester en wethouders bleek dat de soep niet zo heet gegeten hoeft te worden als ze was opgediend. Hoogstad is eenvoudig vol geraakt. Met de komst van elektronicagigant BCC, waarvoor de bouw eerdaags begint, en een lunchpaviljoen in 2007 zal de maximaal mogelijke uitbreiding gerealiseerd zijn. Ernaast ligt het landgoed Hoogstad, voorheen het werkterrein van de roemruchte kankerbestrijder Cornelis Moerman (1893-1988), maar het was juist de SGP die zich consequent verzette tegen aantasting van het monumentale complex uit 1861Dus in en rond het woonhuis van dokter Moerman zal Van Harten geen nieuwe detailhandel met parkeerdruk gerealiseerd willen zien. Dan houdt het op, want een rijksweg kun je lastig verplaatsen en er overheen bouwen is duur en gecompliceerd. En de Westlandseweg geldt als belangrijke uitvalsroute voor Vlaardingen. Daar is evenmin iets van af te snoepen. De antwoorden van B W gaven wel aanleiding tot nieuwe verwondering. Van een meningsverschil tussen provincie en gemeente over Hoogstad bleek dan bij nadere beschouwing geen sprake te zijn, maar vreemd was het wel te lezen dat het edelachtbare college het enerzijds logisch vindt dat de perifere en grootschalige detailhandel wordt samengebracht op regionale centra als Alexandrium, en dat anderzijds een pleidooi wordt gehouden voor kleinere locaties zoals Hoogstad en verbreding van de toegelaten branches in De Vergulde Hand, 't Scheur en Groot-Vettenoord. Want als de provincie aan die verruiming zou meewerken, beschikt Vlaardingen in principe over voldoende capaciteit voor de perifere detailhandel. Toch komt de provincie daar slechts beperkt aan tegemoet. Er valt kortom nog wel wat te trekken en te duwen en er zou alle aanleiding zijn voor vervolgvragen van CU/SGP-raadslid Van Harten. Dat Hoogstad snel vol zou raken, werd in 2000 voorzien in de Foto's: Jan van der Ploeg Structuurvisie Detailhandel, Horeca en Vermaak (DHV). De zeer beperkte mogelijkheid tot fysieke uitbreiding zou zelfs de marktpositie van Hoogstad kunnen bedreigen. Daarom werd erop aangedrongen de laatste open ruimte optimaal te benutten. Dat gebeurt nu met een horecapaviljoen en de vestiging van BCC, maar Ben Dijkstra wijst erop dat er wel drie jaar nodig geweest is om het zo ver te krijgen. Ben Dijkstra vertegenwoordigt Kats Waalwijk, beheerder van Hoogstad, waarvan grond en gebouwen eigendom zijn van de Stichting Bedrijfstak Pensioenfonds Zorgverzekeraars (BPZ). Musis 368

Musis | 2006 | | pagina 368