maar goed dat die concurrentie in Rotterdam A20 ontwikkeld. Het moest een bovenlokale belangstelling t dankzij alleen de lokale interesse Alexandrium functioneert zo goed, dat er alle reden is voor verdere uitbreiding, zegt Van Dijk. Alexandrium heeft zich tot het vierde koopcentrum van de provincie ontwikkeld, na de centra van Den Haag, Rotterdam en Leiden. "De toename van de omzet en het marktaandeel zijn indrukwekkend. Alexandrium heeft nog meer potentie," zegt Van Dijk. Maar de vraag is of Alexandrium nog meer detailhandel moet toelaten. Het heeft al een dominante positie en een verdere binnenstad functioneert matig. De regioraad moet nog de vraag beantwoorden of die impuls kan komen van een themacentrum (multimedia) achter het station op de locatie Schieveste. Voorts hebben Spijkenisse, Hellevoetsluis en Krimpen aan den IJssel baat bij uitbreiding. En Vlaardingen? Er zit niet veel in het vat. Daarom mag het gemeenteraadslid Van Harten verbazen, dat B W zich zo welwillend uitlaat over de uitbreiding en concentratie van perifere en grootschalige detailhandel in regionale centra groei zou de economische structuur in andere winkelcentra kunnen ontwrichten. Van Dijk denkt dat uitbreiding van Alexandrium met andere functies beter is. Het regiobestuur moet zich daar eerst over uitspreken. In Rotterdam-Centrum staat tien procent van de winkels te huur. De omzet is per vierkante meter echter zo hoog, dat versterking wenselijk is. Ook Vlaardingen-Centrum kent leegstand, maar als vierde centrum van de Rijnmond functioneert het goed. Vraag en aanbod zijn in evenwicht, constateert Van Dijk. elders in de Rotterdamse regio. Van Harten maakte zich ongerust over de stop op Hoogstad. Maar dat zit eenvoudig vol. Van Harten kan zich beter opwerpen v'ior verlevendiging van de resterende PDV-ruimte in Vlaardingen. Schiedam-Centrum heeft een kwaliteitsimpuls nodig, want de 371 Musis

Musis | 2006 | | pagina 371