Wieki Somers, onalledaagse ruim vijf jaar. Somers woont in Rotterdam en fietst naar Schiedam en terug. "Min of meer toevallig kwam ik hier een aantal jaren geleden terecht. Mijn zus, die toen nog werkte bij een architectenbureau in dit pand, tipte me op een vrijstaande atelierruimte." Het is een pand waar nog meer bedrijven zitten. Somers deelt haar ruimte en een werkplaats met twee andere ontwerpers, Dylan en Daan van den Berg. Het is er hoog, er staan kasten met boeken en modelontwerpen en voor ieder een bureau en een computer. "Het is een prettige ruimte, maar het wordt ook een beetje klein. Naast ons drieën lopen hier ook freelancers en stagiaires rond. We zouden bijvoorbeeld wel een grote witte muur willen hebben. Soms wil je even om je nieuwe modellen heenlopen, zonder de ruis van opgestapelde spullen op de achtergrond." De dagelijkse omgeving is voor Somers belangrijk, ze vindt er inspiratie, maar het is ook de plaats waar haar ontwerpen uiteindelijk terecht moeten komen. Ze is geïnteresseerd in hoe gewone gebruiksvoorwerpen functioneren, waarom ze zijn zoals ze zijn, waar het van gemaakt is en of dat ook anders kan en wat dat dan oplevert. "Zo kan een bel uit de shampoofles de basis zijn voor het ontwerp van een lamp." Froukje Holtrop Thee schenken uit een zwijnenschedel, bloemen zetten in een matrasvaas en baden in een bootje. Deze dagelijkse handelingen met nogal onalledaagse ontwerpen kunnen worden gedaan dankzij de ontwerpen van Wieki Somers (1976). Haar ontwerpen zijn succesvol. Musea als De Princessehof of het Textielmuseum tonen haar werk met grote regelmaat terwijl Boijmans Van Beuningen en het Stedelijk Museum in Amsterdam haar werk in de collectie hebben opgenomen. Begin dit jaar was bij de Rotterdamse Vivid Vormgeving een overzichtstentoonstelling van haar jonge, maar omvangrijke oeuvre. Haar werk is te koop bij galeries in Parijs en Tokio, terwijl haar studio zich bevindt aan de Schiedamse Nieuwe Haven. In Schiedam kent ze niet zo veel mensen, ook al werkt ze er al Musis 388 Wieki Somers.

Musis | 2006 | | pagina 388