Geloof en bijgeloof 'Geloof en bijgeloof?' was en is de titel van de Week van de Geschiedenis, die, volgens het affiche van het Stedelijk Museum dat raamgroot de vensters bedekt van de 'glazen kooi' aan het Stadserf, duurt van 6 oktober tot 1 december 2006. Over wensdenken en bijgeloof gesproken. De Week van de Geschiedenis vormde de aanleiding tot twee kleinere tentoonstellingen in het Schiedamse stadskantoor. In de glazen doos aan het Stadserf richtte Dirk Jan List, conservator van de historische collectie van het Stedelijk Museum, een kleine expositie in rond het thema 'Bijgeloof'. Het aandeel van het Stedelijk Museum onder de noemer 'Het museum op lokatie' in de expositieruimte van de Stadswinkel kan mede door z'n omvang worden beschouwd als visitekaartje van de tentoonstellingen die het museum op basis van de historische collectie wil organiseren. De expositie op het thema 'Bijgeloof', is met een viertal vitrines en slechts een handvol geëxposeerde voorwerpen niet meer Musis 392 Tussen carrosserieën staat een werkman met het gemeentewapen van Rotterdam onder de arm. Ontwerp van André Henderickx voor gebrandschilderd glas, bestemd voor "Quist" autospuiterij te Rotterdam. Ontwerp voor 24 ramen van 18 separaat weergegeven aspecten uit het nijverheidsonderwijs. Bestemd voor het trappenhuis van de R.K. Huishoud- en Industrieschool "Lidewij" te Schiedam. Schaal 1:10. Uit te voeren in gebrandschilderd glas. Eerste schetsontwerp door Frits Henderickx: architect C. Kramers. De school is in 1993 gesloopt, de ramen zijn bewaard gebleven.

Musis | 2006 | | pagina 392