Untill we meet again: Kor Kegel Het is maar hoe je resultaten meet. Vraag bijvoorbeeld de bewoners van de Westwijk in Vlaardingen of ze wel eens van Jeanne van Heeswijk hebben gehoord. En..., of ze de naam kennen van het project, waarmee de internationaal befaamde kunstenares tien jaar lang in de Westwijk bezig is geweest: "Untill we meet again." Op basis van een onderzoek werd de conclusie getrokken, dat haar werk in de Vlaardingse herstructureringswijk in het buitenland veel meer aandacht kreeg dan van de betrokken wijkbewoners. Beleidsmakers en bestuurders, verspreid over Europa, vonden dat er in Vlaardingen opmerkelijke dingen gebeurden waar de Westwijkers aan voorbij gingen. Dat is natuurlijk maar ten dele waar. In die tien jaar zijn duizenden bewoners van de Westwijk wel bij een manifestatie of activiteit van Jeanne van Heeswijk betrokken geweest. Maar vaak zonder haar naam te kennen en zonder te weten dat er in de naam van haar project een Tot Ziens besloten lag. Voor een deel komt die onwetendheid voort uit het feit dat Jeanne van Heeswijk allerlei deelprojecten uitbesteedde aan andere kunstenaars. Een andere verklaring is dat de wijkbewoners meer letten op de veranderingen dan op de veroorzakers daarvan. Voorts heeft menigeen de neiging om evenementen slechts in het kleinste verband te beschouwen. Het causaal verband ontgaat de meesten. Jeanne van Heeswijk? Untill we meet again? Wablief? Naamsbekendheid van de kunstenaar dan wel het project Musis 100 Ineke Hagen en Eric van Straaten in de Beeldentuin, Vlaardingen, foto Jan van der Ploeg

Musis | 2007 | | pagina 100