Wel zo handig: Hommer Kor Kegel In de Fair Play-vestiging op de Hoogstraat in Schiedam was het spelaanbod tot voor kort beperkt tot fruitautomaten. Op 9 mei kwam Fair Play echter met de mededeling dat bezoekers voortaan ook een kansje kunnen wagen aan een volautomatische roulette, de koningin onder de kansspelen. "Probeer 't eens. Speluitleg nodig? Geen probleem. Onze medewerkers geven graag uitleg. En je weet maar nooit hoe een balletje kan rollen. Misschien naar je geluksgetal?" De Fair Play-keten telt in Nederland vier casino's en drieën dertig amusementscenters. Het is onderdeel van de Janshen- Hahnraths Group in Kerkrade, al 45 jaar toonaangevend in de Nederlandse amusementswereld en met zeshonderd arbeidsplaatsen marktleider in de speelautomatenbranche. Het Schiedamse filiaal is relatief klein, maar het wordt op de website aangeprezen als een gezellige ambiance met gastvrij personeel dat regelmatig op heerlijke versnaperingen trakteert. De dichtst bijzijnde vestigingen zijn in Rotterdam en Rozenburg. Bij de veerpont naar Maassluis is de vestiging vergelijkbaar met de Schiedamse, maar die in Rotterdam heeft een casinolook, in het souterrain van gebouw De Veste aan de Coolsingel, tegenover C A. De entourage appelleert aan de scheepvaart, maar heeft de glitter en glamour van Las Vegas. Sinds kort staat er ook een pokerautomaat, waaraan je met meer personen kunt spelen.- de Texas Hold' em. De vestigingen in Rotterdam, Rozenburg en Schiedam zijn de enige Fair Play's in Zuid-Holland en gezien de groeiende belangstelling van het publiek en de toename van speelhallen in Nederland ligt het voor de hand dat Fair Play in Schiedam naar een ruimere behuizing zoekt. Eerder probeerde Fair Play het op het Stadserf, aan hetzelfde plein als waar de Liduina- basiliek staat en de gemeentelijke overheid zetelt. Door toedoen van pastoor Paul Vismans en het CDA mocht een gokhal tegenover het hemelse en wereldlijke gezag niet doorgaan. Daarna liet Fair Play-directeur Roger Mannheims zijn oog vallen op de Monopole, op de hoek van de Appelmarkt en vlakbij de bestaande speelautomatenhal, maar tegenover het gerestaureerde Stedelijk Museum Schiedam - en Musis 182 182 Speelhal Schiedam, foto Jan van der Ploeg

Musis | 2007 | | pagina 182