hone slaapster en de creatieve economie ambitieus plan een commerciële economie op te starten in de binnenstad met het Arsenaal van Jan des Bouvrie. De gevolgen weet men nog maar al te goed, geen aan trekkingskracht op andere investeerders of mensen die op wat voor manier dan ook hun toekomst in Schiedam zagen. Jan des Bouvrie vertrok als een dief in de nacht en liet een gapend gat achter in de binnenstad. De gemeente kon het pand huren voor 90.000.- per jaar omdat het Stedelijk Museum verbouwd moest worden. Ook het Roelandspand was een onderdeel van het plan des Bouvrie, momenteel ook omgebouwd tot appartementen. Niets verwijst nog naar de geweldige commerciële impuls die dit plan zou geven aan het centrum. Ook nu is de gemeente van plan achter historische facjade woningen te gaan bouwen met misschien in het achterhoofd dat meer mensen in het centrum de koopkracht doet toenemen. Deze woningen zullen moeten komen in de stadstimmerwerf en in de westmolenstraat. In beide panden heerst nu een bedrijvigheid die, mits goed gebruikt door de gemeente, zou kunnen leiden tot een kwaliteit impuls voor het centrum. Dit vraagt van beide kanten, de kunstenaars, en de gemeente een stap naar elkaar. De kunstenaar die het ideaal van de bohémien belichaamt zal deze moeten laten varen en zich moeten schikken in een samenwerking die creatieve input oplevert voor Schiedam. Nu is er over de hoofden heen van de mensen die in het pand Westmolenstraat 22/24 zitten een ontwikkelingsplan gemaakt met investeerder Northwood. Bij deze overeenkomst 275 Musis Ateliers Westmolenstraat, fonteintje. Foto: Jan van der Ploeg

Musis | 2007 | | pagina 275