Inboedel Door haar contacten met ontwerpers, kunstenaars, museumdirecteuren, kunstkenners en -verzamelaars heeft Threes Coenders een onmiskenbare bijdrage geleverd aan het op de Nederlandse kunstkaart zetten van Schiedam. Ook leende ze als tentoonstellingsmaker haar expertise aan musea buiten de regio en heeft ze in eigen beheer drie prachtige boeken uitgegeven: Tekens en Ketens (1993), Het Vaas (1995) en Onedel (2001). In 2006 werd Threes tachtig. Dat was voor galerie Emmy Miltenburg de aanleiding om een expositie te organiseren over haar eigen kunst- en designcollectie, over de sieraden, gebruiksvoorwerpen, meubels en kunstwerken waarmee zij zich in de loop van haar leven heeft omringd. In het kielzog van dat plan is ook het idee voor een publicatie ontstaan. De titel is afkomstig van Threes zelf. Het woord 'inboedel' is typerend voor de wijze waarop zij naar haar verzameling kijkt. "Ik ben geen verzamelaar! Ik koop mooie spullen. Dingen om te dragen, dingen die ik om me heen wil hebben. Alles in dit huis is mij dierbaar." 'Inboedel' schetst een leven aan de hand van voorwerpen en is tegelijkertijd een bloemlezing van twintigste-eeuws design, maar bovenal is 'inboedel' een portret van een bijzonder mens. Deze week loopt de bijzondere tentoonstelling af. Het boek uitgegeven bij Artemis, is ook nadien verkrijgbaar in de boekhandel en bij Galerie Emmy Miltenburg. De teksten zijn van Mariëtte Wijne, de fotografie van Mandy Pieper en de vormgeving is verzorgd door Erik Wong. ISBN 9789077075647 349 Musis Stoel, Verner Panton, 1959-1960 Cactuspotten, Andries Copier, foto's Mandy Pieper BOUIADV OSCfcR voc

Musis | 2007 | | pagina 349