WMW*M pfel hmmn 367 Musis 370 Heden het verleden Als tijdschrift dat zowel in Schiedam wortelt als veelvuldig vanuit Vlaardingen publiceert, is Musis zowel nieuwsgierig naar wat Schiedam en Vlaardingen als - elkaar niet altijd even welgezinde - zustersteden bindt als naar de onmiskenbare verschillen tussen die twee. Echter, wat oorspronkelijk was gedacht als publicatie in één nummer van meningen en opvattingen onder de werktitel 'Heden het Verleden', leverde voldoende stof op voor een project van meerdere artikelen steeds gebaseerd op één vraag. Voor elke vraag werden steeds andere personen gekozen: zoals dertigers, ondernemers, bewoners van volksbuurten en schoolverlaters. De burgemeesters van beide steden, hoewel in de verste verte niet afkomstig uit deze streek of stad, bijten het spits af met het beantwoorden van de eerste vraag; Wat betekent Schiedam of Vlaardingen voor u persoonlijk 378 Ben Vuyk heeft forse kritiek op het Vlaardings horecabeleid en het politieoptreden bij ordeverstoring. Kor Kegel Eric van Straaten en Peter de Lange zwierven door de Koningin 384 Wilhelminahaven en legden links en rechts hun impressies vast. Een sfeerbeeld. 388 Joop Daalmeijer dankt zijn passie voor de journalistiek aan Schiedam. Ingrid van der Vlis 392 Als vervolg op de uitgebreide publicatie over Aleida laat Paul Westerdijk zijn licht schijnen over een middeleeuwse Vlaardingse dichter 396 Drieëndertig jaar geleden woonde Hans van der Sloot de opening bij van de Ouibus, thans Podiumcafé De Graauwe Hengst en verbaast zich dat het enthousiasme van uitbaatster Hillie de Jonge zoveel jaar later nog onveranderd groot is

Musis | 2007 | | pagina 367