Wat betekent Vlaardingen voor u persoonlijk Claudia van Hulst: Ik kijk nu al uit waar ik straks wil wonen Musis 372 Claudia van Hulst en Frank Stratmann "Voor mij is Vlaardingen mijn thuis. Voor Frank, mijn man, lag dat in het begin heel anders. Die moest als Limburger heel erg wennen aan de eerlijkheid en directe aanpak van het westen. En helemaal in zijn werk als docent in het onderwijs voor kinderen met leer- en opvoedingsproblemen. Maar goed, ook hij is helemaal gewend en krijgt, terug in Limburg te horen dat hij toch wel heel erg Hollands is en gewend om de dingen uit te spreken zoals hij ze ziet en voelt. Ikzelf heb er geen moeite mee. Niet in mijn werk als intercedent voor het bureau Start Vlaardingen en al helemaal niet als producent van de voorstellingen van het Vlaardings Jeugdtheater waaraan Frank verbonden is als docent drama. Het theater- en verenigingsleven met het musicalgezelschap, het amateurtoneel, de koren en het taalgenootschap, het theateraanbod, Mareado en het Zomerfestival geven Vlaardingen kleur. Ik kan me voorstellen dat er mensen zijn die hiervoor speciaal terugkomen naar hun geboortestad. Wat mij bind is de verbondenheid met het verleden zoals dat in de stad en in de samenleving voelbaar en zichtbaar is. Soms doet dat wel pijn als je ziet hoe de Hoogstraat in de loop der jaren in verval is geraakt en hoe moeizaam het herstel op gang komt. Er is wel erg veel gesloopt en veranderd in korte tijd. Dat is zonde. Maar aan de andere kant staat dan toch weer de levendigheid en de zin om er iets moois van te maken. Persoonlijk ben ik heel erg tevreden met de manier waarop de Stadsgehoorzaal opnieuw tot leven is gewekt. Dat is toch een prachtig project en niet alleen vanwege het nieuwe uiterlijk. Het is toch prachtig dat die oude Stadsgehoorzaal weer helemaal vernieuwd in gebruik is genomen en dat het theaterhart is blijven kloppen op de plaats waar het altijd heeft gestaan. En dat terwijl al heel wat mensen in de stad en in de politiek zich erbij hadden neergelegd dat dit gebouw zou worden gesloopt. Wat ik ook prachtig vind is dat de kranen achter de Cincinnati als industrieel monument gespaard zullen worden. Want die ertskranen bepalen toch mede het gezicht van het Vlaardingen van na de Tweede Wereldoorlog. Je moet zorgvuldig omgaan met het verleden. Ik geef toe dat dat niet altijd even secuur gebeurt. Daartegenover staat echter weer dat Vlaardingen zich toch inspant om het hoofdgebouw van het Shell Sportpark te sparen en dat de mogelijkheid bestaat dat dit in de toekomst weer een functie krijgt. En dan niet te vergeten de Pelmolen. Er zijn maar weinig steden in Nederland die zich erop mogen beroepen een monument dat al een paar keer met sloop werd bedreigd, dat uitgewoond en uitgebrand is op zo'n manier te restaureren. De Pelmolen en omgeving behoren voor mij tot de mooiste plekjes van Vlaardingen. Daar zou ik later ook wel willen wonen'.

Musis | 2007 | | pagina 372