Martijn Horsten. Jammer dat het politiek zo stroef gaat 373 Musis Martijn Horsten Vlaardingen is voor mij toch de stad van het verborgen talent. Er lopen heel wat goeie muzikanten rond in Vlaardingen zonder dat er een echte scene is waarin ze tot verdere ontplooiing kunnen komen. Wat dat aangaat stond Vlaardingen er een paar jaar geleden heel wat rooskleuriger voor met Pandemonium, wat later de Villa is geworden en weer later de Fabriek. Vlaardingen zou het talent moeten koesteren. In elk geval door een centrale plek in stand te houden waar jonge muzikanten elkaar kunnen ontmoeten, waar ruimte is om te repeteren en de faciliteiten om met de muziek een stap verder te komen. Als je goed kijkt - en dan heb je echt niet alleen over de popscene - heeft Vlaardingen in de loop der tijd heel wat toegevoegd aan de Nederlandse muziek. Zelf zit ik twee bands, Boneback en Dutch Quixote en met één van die bands als Vlaardingse groep in Schiedam omdat we daar oefenruimte hebben. Met alletwee gaat het lekker. We spelen volop, we zijn geboekt in Zwitserland en Duitsland plus heel wat optredens in het land. Daarover hebben we absoluut niet te klagen en wij vormen niet de enige Vlaardingse band die het heel behoorlijk doen. Juist daarom is het zo jammer dat we hier onvoldoende mogelijkheden hebben om de dingen samen vanuit één locatie te doen. Wat muzikaliteit betreft lijkt Vlaardingen wel een beetje op Volendam. Behalve dan dat de mogelijkheden hier stukken minder zijn. Zelf woon ik hier alweer een tijdje, na het vijfjaar in Rotterdam te hebben geprobeerd. Maar Vlaardingen bevalt beter. Je hebt hier dat familiaire gevoel, je kent alle plekken en de meeste mensen. Maar je kent natuurlijk ook de tekortkomingen wel. Het is jammer dat het in de politiek allemaal zo stroef gaat. En dat op het gebied van cultuur soms heel klein en bekrompen wordt gedacht. Er is talent genoeg, alleen ontbreekt het aan de moed om dat talent de ruimte te geven, terwijl in andere steden met een veel schraler aanbod alles uit de kast wordt gehaald. Vlaardingen is en blijft mijn stad. Een prima plek, afgezien dan van de politiek van tijd tot tijd."

Musis | 2007 | | pagina 373