Wat betekent Schiedam voor u persoonlijk Hartger Fijten; Blij weer terug te zijn in Schiedam Hartger, Nadine en Lente Fijten "Schiedammer blijf je, of je wilt of niet. Ik heb dat wel meegemaakt in de tijd dat ik niet in Schiedam woonde. Je trekt op één of andere manier toch naar elkaar. En wat ik merk als ik met Schiedammers spreekt die niet meer in deze stad wonen, is dat ze op één of andere manier toch hun herinneringen meedragen. Momenteel wonen Nadine, die uil Vlaardingen komt en ik natuurlijk op de ultieme plek, recht tegenover de vloot historische schepen in de Nieuwe Haven. Mooier kun je je eigenlijk niet voorstellen, met de molen de Walvis op de achtergrond en de Kippenbrug daarvoor. Schiedam ten voeten uit en als kerstkaart achter de voordeur. Nu is Schiedam de stad waarin ik dagelijks terugkeer van mijn werk elders in het land. Om te zeggen dat dat elke keer een feest is, gaat te ver. Tenslotte is Schiedam een gewone werkstad met mooie en minder mooie plekken en leuke en minder leuke eigenschappen. Wat me steeds weer boeit is het feit dat Schiedam zo heel veel cultuur heeft. En daarmee bedoel ik dan niet in de eerste plaats het Stedelijk Museum, maar het gegeven dat ik hier in de omgeving heel wat woningen kan aanwijzen waar mensen wonen die op één of andere manier verzamelen of zich omringen met kunst en kunstnijverheid van een hoog gehalte. Dat vind ik opmerkelijk voor een stad die toch niet bekend staat om zijn grote rijkdom. En hetzelfde geldt eigenlijk voor de winkels. De Schiedammer klaagt steen en been dat hij voor kwaliteit in Rotterdam of Den Haag moet zijn. Maar de werkelijkheid is dat zich in en rondom het centrum toch een niet onaanzienlijk aantal kwaliteitswinkels bevindt die zich met gemak kunnen meten met zaken in de grote stad. Als ondernemer in de optiekbranche volg ik natuurlijk de lopende trends. En vanzelfsprekend ook de uitgaven en gidsen op het gebied van middenstand en horeca. Natuurlijk neemt Schiedam daarin niet de meeste plaats in. Maar als ik kijk naar het aantal Schiedanrse zaken dat daarin vertegenwoordigd is en Iet op de kwaliteit van het aanbod, scoort de stad toch goed. Schiedam betekent veel voor me. Zonder dat ik nu precies kan zeggen waarom. Het is het gemak alles bij de hand te hebben, makkelijk om te kunnen gaan met de mede-Schiedammers en te genieten van één van de mooiste uitzichten van Nederland." Musis 376

Musis | 2007 | | pagina 376