Het nerhaal typeert de onwetendheid van de gemeente aangaande c Musis 382 American jukeboxshop All Americam Dream club Klokkenmaker I/ons Met zijn broer Jan runt hij een onderneming die verfijnde apparatuur en instrumenten maakt voor de verpakkingsindustrie en de offshore. Hun vader was juwelier en klokkenmaker aan de Korte Dijk. Ook Leo en Jan maakten een tijd Friese klokken, totdat de techniek door slimme Taiwanezen werd gekopieerd. Op de verdieping boven de werkplaats hangen nog verschillende van die typische uurwerken aan de wand als herinnering aan een gouden tijdperk. Daar staan ook schaalmodellen van raceautootjes; ook een voormalig product van de gebroeders Vons, ook gekopieerd door Aziaten en dus ook te duur geworden om nog te fabriceren. Leo heeft jaren boven de zaak gewoond en de ontwikkeling van de haven derhalve meegemaakt als ondernemer én als bewoner. Een tijd terug is hij - niet helemaal op eigen initiatief - verhuisd naar een woning aan de Nieuwe Waterweg. Dat kwam zo: "Op een dag hoor ik druk gepraat op mijn stoep. Ik kijk naar buiten: daar staat het complete college van b en w. Ze zijn hoogst verbaasd te ontdekken dat ik hier woon. Dat is meteen ook een probleem voor ze, want er zijn plannen om in het pand naast het mijne een discotheek te beginnen. Maar als er directe buren zijn, gaat dat feest natuurlijk niet door, zeiden ze. Tenzij er met mij te praten viel over verhuizen." Het verhaal typeert de onwetendheid van de gemeente aangaande de haven, vindt Vons. "De gemeente lijkt nauwelijks te weten welke bedrijven hier zitten en wat die bedrijven doen. Tegelijkertijd zie je dat ze bezig zijn een stille sanering uit te voeren. Er worden panden opgekocht. Maar wat ze daar mee willen? Geen idee. Je zit voortdurend in onzekerheid. Willen ze mijn pand ook hebben? Niemand die het weet en er is niets dat houvast biedt. Er is geen bestemmingsplan. Er is helemaal geen enkel plan. Je hoort alleen geruchten. De ene keer over een jachthaven. De volgende keer over woningbouw. De samenhang is ver te zoeken. Neem nou die afgebrande moskee. Nergens in Vlaardingen had die zwartgeblakerde puinhoop zo lang mogen blijven liggen. Hier schijnt zoiets niet terzake te doen. Ik knap mijn pand keurig op en verderop ligt de boel te verpauperen. Dat is ontmoedigend. Aan allerlei details merk je dat er eigenlijk geen beleid is voor de haven. Dat bord met Chauffeursverblijf Norfolklijn

Musis | 2007 | | pagina 382