haven 383 Musis gebiedsverboden is ook zoiets. Wordt neergezet en vervolgens is er niemand om er op toe te zien dat het ook wordt nageleefd. Er is een 30-kilometerzone ingericht, maar handhaven ho maar. De kade is gewoon een racebaan." De gemeente Vlaardingen toont zich verbaasd dat er blijkbaar verwarring heerst onder de ondernemers. In een reactie op klachten uit het havengebied, zegt het projectbureau dat voor de haven verantwoordelijk is, dat er "geen enkele onduidelijkheid over de huidige noch de toekomstige situatie kan bestaan". De gemeentelijke visie op de haven is immers in meerdere officiële stukken neergelegd, bijvoorbeeld in het Havenplan 2005-2010. Daarin wordt een gemengde bestemming nagestreefd. Nieuwe functies zijn wenselijk, want de overslag van goederen in de Vlaardingse haven loopt sinds de jaren negentig van de vorige eeuw geleidelijk terug, ondermeer als gevolg van het feit dat schepen steeds groter worden en zijn aangewezen op havens met aangepaste faciliteiten. Het is wel de bedoeling dat de Vlaardingse haven zijn regionale functie behoudt voor de binnenvaart en kleine zeevaart die niet terecht kan op de Maasvlakte of in een andere grote Rotterdamse haven. Door het teruglopen van de bedrijvigheid in de haven, wil Vlaardingen ander rendement halen uit het grondgebied dat direct aan de Nieuwe Waterweg grenst. Daarvoor is het project Rivierzone in het leven geroepen. Dit voorziet dat de KW- haven en de Buitenhaven op de langere duur (tussen 2012 en 2020) een andere functie krijgen door woningbouw die op het westelijk deel van het schiereiland tussen deze twee havens is gepland. Dit is tevens de beoogde plek voor een jachthaven. Blijkt een jachthaven niet haalbaar, dan kunnen er binnenschepen worden afgemeerd. "Overlastgevende bedrijfsmatige activiteiten" zullen in ieder geval uit dit deel van de haven moeten verdwijnen. De gemeente is tevreden met de vestiging van de Norfolk Line op het terrein van de voormalige Havenbedrijven Vlaardingen Oost, omdat dit bedrijf de havenfunctie nieuw leven heeft ingeblazen. Aan negatieve verhalen dat Norfolk ook chauffeurs aantrekt die voor overlast elders in de haven zorgen, lijkt de gemeente zich niet veel gelegen te laten liggen. Op de terminal zijn voorzieningen gerealiseerd zoals een restaurant, douches en toiletten, een werkplaats, een wasstraat en ontspanningsruimtes, dus waarom zouden chauffeurs het terrein nog verlaten? Ook de vestiging van een Thaise ero-salon betekent volgens b en w geen doorkruising van het beleid voor de haven. Overlast wordt wegens de kleinschaligheid en de beperkte openingstijden van de salon niet verwacht. Er komen slechts drie massagekamertjes en de zaak zal zich niet duidelijk als een erotische aangelegenheid presenteren. "Er komen geen rode lampen of neonreclame en er wordt een discreet naambordje aangebracht."

Musis | 2007 | | pagina 383