horeca prijs, daarna straf voor goed gedrag -f V 385 Musis Merkwaardige reactie: een agent vroeg later die avond aan een portier, die dat werk al zeventien jaar doet: "Voelt u zich zo snel bedreigd dan?" Het was driemaal scheepsrecht, dus: een hele avond op slot. Dat besluit van burgemeester Bruinsma was reden voor 35 horeca-ondernemers om hun gal te spuien. Er hebben dit jaar meer zaken moeten sluiten, de Panda liefst voor twee weken, Tjeers, het kleine café aan de haven dat nu Delirium heet, Majestic (voorheen 't Packhuis) en een café in de Westwijk. Het ging steeds om ruzie of vechtpartijen. De drie maanden sluiting van de Kathedraal telt in dit rijtje niet mee, want dat was om heel andere redenen. De boze horeca-ondernemers stelden een petitie op en brachten hun boodschap naar het stadhuis. "We doen geen melding meer bij de politie, als we er zelf de dupe van zijn," zeiden de meesten. "Het schaadt ons in onze goede naam." Ben Vuyk: "Ik voel mij gekwetst. De Salon was de eerste zaak die de UITblinker won. Ik doe het nog net zoals drie jaar geleden, hanteer dezelfde normen, want mijn gasten zitten niet op ellende te wachten. Voor een en hetzelfde beleid word je dan de ene keer met de horecaprijs beloond en krijg je de volgende keer straf. Maar ik voel mij gestraft voor goed gedrag. Wij hebben netjes de politie gebeld om wat er buiten aan de hand was. Niets meer en niet minder." De Vlaardingse horeca-exploitanten krijgen soms de indruk, dat de politie het maar lastig vindt dat er door sommige zaken zo veel gebeld wordt. "Als wij zien dat er fietsen in de haven worden gegooid, melden we dat. Dan zegt de politie: belt u nu weer?" Op vrijdag- en zaterdagavond wil het nogal vaak rumoerig zijn, vooral in de omgeving van de Westhavenplaats. "In Rotterdam gebeurt bij de uitgaanscentra zo godsgruwelijk veel, dat het niet bij te houden is," zegt een uitbater in de omgeving. "Als je dat gaat optellen, zou geen zaak in Rotterdam meer open kunnen. Maar in Vlaardingen wordt elk incident uitvergroot. Niet door de politie: die vindt dat we te vaak bellen. Maar in de media lijkt het, alsof het hier Sodom en Gomorra is. Het is echter wel opvallend, dat als er een vechtpartij is in de Stadsgehoorzaal, daarover geen mededeling wordt gedaan naar de pers." Ben Vuyk, foto Jan van der Ploeg

Musis | 2007 | | pagina 385