Drie zwarte scholen in ét Hans van der Sloot En no§ 'ets' aangezien het tevens twee scholen betrof, waarvan het voortbestaan niet geheel zeker was, zou het gebouw zodanig flexibel kunnen worden opgezet dat bij gebrek aan leerlingen in de vrijkomende ruimten woningen zouden kunnen worden gerealiseerd. Schiedam kent hiervan meerdere succesvolle voorbeelden: de woningen die bij de Een fantastisch planmoet VVD fractieleider Ad Mostert hebben gedachttoen hij op 9 november 2006 het college van burgemeester en wethouders bij motie voorstelde om drie bestaande scholen in Nieuwland in één gebouw onder te brengen. De redenering was als volgt: de VVD hield het college voor dat door de noodzaak van het vernieuwen van drie schoolgebouwen voor het basisonderwijs in één wijk een unieke kans ontstond om meerdere beleidsvoornemens in één keer te realiseren. Zo konden door het ontwikkelen van één gebouw voorzieningen worden gerealiseerd voor een zogenoemde 'brede' school werden school en stadswijk meer en betere faciliteiten geboden en werd in één moeite door de integratie sterk bevorderd aangezien het hier het samengaan betrof van de openbare Taaltuin, de islamitische Ababil en de protestants-christelijke Wieken. Hoe kon je het mooier bedenken. Violier in Sveaparken in gebruik zijn, de dependance-lokalen van de Singel aan de Singel en het geïntegreerde basisschool/woonvoorzieningen-concept De Kring aan het Frans Halsplein. Voor zoveel financieel voordeel, moet Mostert hebben gedacht, kon het college niet anders dan zwichten. De motie en de gedachte om drie scholen in één gebouw onder te brengen komt voort uit de overweging van VVD raadslid Pauline Geurtsen-Roelfzema met betrekking tot de problemen rond de islamitische basisschool Ababil aan het Wibautplein. De school heeft een andere behuizing nodig. Echter het leerlingenaantal is zo laag dat het gemeentebestuur aan de toestemming tot nieuwbouw de voorwaarde verbond dat de school zich binnen vijf jaar als volwaardige Musis 16 Kinderen op De Taaltuin, foto Jan van der Ploeg

Musis | 2008 | | pagina 16