'"'f Frankelandgroep King of Drinks. Schiedamse jenever in West Afrika >4 ijgj *f> fa ad 9 'P«? mn s0y gelukkig is niet ieder huis gelijk De Frankelandgroep wordt gevormd door zorgcentra Frankeland, Jacobs Gasthuis, Harg-Spaland, Vaartland en Schiewaegh. v£> v§) v^> vö) Winnaar Food is Care Award Wij bieden o.a.: verpleeghuiszorg (met eigen appartement) zorgcentrumzorg (aan huis) kortdurende opname aanleunwoningen (inclusief zorg) personenalarmering dagverzorging en -behandeling visiteclubs en welzijnsactiviteiten brasserie internetcafé zwembad sport- en recreatieclub vakantievilla aan zee in Spanje en Rockanje Jacques Tange 2000 pen en inkt Voor meer informatie kunt u terecht op onze website: www.frankelandgroep.nl Frankeland en Jacobs Gasthuis beschikken over een gouden keurmerk in de zorg. Flarg-Spaland heeft een zilveren keurmerk. Sint Liduinastraat 10 3117 CS Schiedam Telefoon 010 426 49 25 Zoekt u niet zomaar een huis, maar een thuis? Verlangt u naar een werkplek die past bij de essentie van uw bedrijf? Wilt u een pand verko pen onder deskundige begeleiding? Dan wilt u een makelaar die niet alleen alle kennis en jarenlange ervaring in huis heeft, maar vooral één die de tijd neemt om te luisteren. Anke Bodewes Makelaardij zoekt de oplossing die helemaal bij u past. Want zoveel mensen, zoveel wensen. Nieuwe Haven 155 3117 AA Schiedam T OIO - 246 44 44 Hargplein 118- 3121 VG Schiedam T OIO - 449 04 12 info@ankebodewes.nl a www.ankebodewes.nl In King of Drinks, Schiedamse jenever in West-Afrika onderzoekt de uit Schiedam afkomstige, maar aan de Universiteit van Liverpool als hoogleraar Afrikaanse geschiedenis verbonden Dmitri van den Bersselaar hoe de Schiedamse jenever zich in de Gahnese en Nigeriaanse cultuur ontwikkelde tot een drank die onmisbaar is in alle rituelen en belangrijke gebruiken.Van den Bersselaar voerde jarenlang onderzoek uit naar dit fenomeen. Hierbij verzamelde hij tal van verhalen die een inzicht geven in de mate waarin aan de jenever zo'n grote culturele betekenis wordt gehecht. Hoewel elke Schiedammer weet dat de plaatsnaam 'Schiedam' wereldwijd werd gebruik als er jenever werd bedoeld en jenever ook eeuwenlang het belangrijkste Nederlandse exportproduct was, is het voor het eerst dat zo'n interessant en grondig onderzoek is verricht op één van die verre exotische markten. King of Drinks, Schiedamse jenever in West Afrika, uitgave Stichting Musis in samenwerking met het Fonds Historische Publicaties Schiedam, door Dmitri van den Bersselaar. 238 pagina's, ruim geïllustreerd in zwart en fullcolour. ISBN 978-90-73677-11-1, 29,95. Verkijgbaar in de boekhandel en het Jenevermuseum Schiedam Musis 26

Musis | 2008 | | pagina 26