75-77 MUSIS januari 2008 jaargang 14 no 1 ISSN 1568.9751 Musis verschijnt 11 maal per jaar en informeert en opinieert onafhankelijk op het brede terrein van cultuur en samenleving Uitgever: Stichting Musis Bestuur: Dick Jansen, Hans de Jongh, Loe Koppejan - voorzitter, Jos Poolman, Hans van der Sloot, Chris Zijdeveld Redactie en administratie: Broersvest 3111 ED Schiedam telefoon 010-4735518 e-mail: redactie@musis.info Redactie: Hans Klop, voorzitter, Jeroen ter Brugge, Jan Franken, Laurens Priester, Wim Schelberg, Jack Tsang, eindredactie Hans van der Sloot Abonnement: minimaal 30,- (jaarabonnement 2007) een hogere bijdrage wordt zeer op prijs gesteld) op rekeningnummer 81.33.79.555 Fortis. Opzeggingen schriftelijk 2 maanden voor beëindiging abonnementsperiode. Advertentie-exploitatie: De Hollandse Onderneming VOF Zetwerk en Fotobewerking: DTPiet Druk: Drukkerij Mercator Alle auteursrechten en datarecht berusten bij Stichting Musis en de auteurs Bij de omslag: leerlingen van De Taaltuin oefenen hun eindejaarsstuk in. Foto Jan van der Ploeg 4 Zonder besef van het voorafgaande is elke discussie over de binnenstad gedwongen elke keer opnieuw bij het begin te beginnen. Hans van der Sloot 8 Als mede-auteur van Het Groot Schiedams Prentenboek besteedde Henk Slechte extra aandacht aan de verdwenen Brandersbuurt. Tijdens de presentatie van dit prachtwerk in de Aleidazaal en in deze Musis vertelt hij waarom. 12 Het Gemeenschapsfonds Schiedam bestaat een jaar. En begint zich voorzichtig een positie te verwerven. Nu de toevloed van geld nog. 16 Volgens wethouder Christine Daskalakis wordt met samenvoeging van een openbare-, een islamitische- en een protestants-christelijke school een oecumenisch ideaal verwezenlijkt. Maar het gaat hier in werkelijkheid om drie pikzwarte scholen die met de gedachte maatregel nog eens extra op achterstand worden gezet. 20 Schiedam wil geld uit het Grote Stedenbeleid voor Grote Steden- Problemen. Maar met Marokkaanse jongeren in Schiedam is het lang zo ernstig niet gesteld als in Overtoomse Veld in Amsterdam. Toch bevat het proefschrift 'Kapot Moeilijk' over allochtone probleemjongeren ook voor Schiedam en Vlaardingen veel behartigenswaardigs, Joeri Boom 24 Ingrid van der Vlis sprak met oud-journalist en voorlichter Bas van Bochove. Het was vroeger toch heel hard buffelen voor krant en idealen. 28 Jeroen ter Brugge schreef onder de titel 'Fotografen in Vlaardingen voor 1940' in het Historisch Jaarboek Vlaardingen 2007, p.52-119 over PD. de Vries en andere Vlaardingse fotografen. Voor Musis belicht hij de communist, maar desondanks zeer gewaardeerde Vlaardingse fotograaf De Vries. 32 Peter de Lange ging samen met kunstbeschermer en directeur van de Vrije Academie Henk Horsten na hoe het gesteld is met de kunst in de openbare ruimte.

Musis | 2008 | | pagina 3