waar het stadsschoon voor het oprapen ligt idster vergaarde, heeft genoeg charmes om vreemde ogen te bekoren 65 Musis interessant Maar hpt leukst van alles vnnrl 7e torh He mensen- nnk nnoal seenticrh fpnpnnvpr het iHee van haar nartner interessant. Maar het leukst van alles vond ze toch de mensen "Schiedammers zijn zo anders," zegt ze met een stralende lach. "Ze lopen altijd te mopperen op hun stad. Maar haal het niet in je hoofd om als vreemdeling iets negatiefs te zeggen, want dan is de boot aan. Heimelijk zijn ze namelijk geweldig trots op hun stad! Van buitenlandse klanten krijg ik vaak te horen dat zij de mensen hier zo aardig vinden. Dat ze zo geduldig te woord worden gestaan als ze iemand de weg vragen. Zulke opmerkingen zetten mij aan het denken. Wij hebben iets in huis dat we zelf heel gewoon vinden, maar dat vreemdelingen heel bijzonder vinden. Ongerepte vriendelijkheid. Als je goed kijkt, zie je dat het klopt. Ik herinner mij nog heel goed het moment dat de fluisterboot voor 't eerst voorbijvoer. De mensen op de kade stonden te zwaaien naar de inzittenden. Zie je dat in Amsterdam al gebeuren? Dat voorbijgangers stilstaan om naar een rondvaartboot te wuiven?" Maar zulke overwegingen speelden nog geen rol toen zij besloot haar winkeltje op te zetten. Aanvankelijk stond ze zelf ook nogal sceptisch tegenover het idee van haar partner Paul Allen, die vond dat ze in souvenirs moest investeren. Vanwege haar creatieve aanleg had ze liever een kunstzinnig winkeltje gehad. Maar nadenkend over Pauls suggestie, moest ze toegeven dat er wel wat in zat. "In Schiedam staan de hoogste molens ter wereld, er is een jenevermuseum, we hebben prachtige grachtenpanden. Ik vond dat ik 't maar een kans moest geven." De makelaar bij wie ze naar een huurpandje ging informeren, had er weinig fiducie in, vertelt ze. In het gesprek met eigenaar De Beer, die vroeger op hetzelfde adres een reisbureau had gehad, stak de makelaar zijn twijfels niet onder stoelen of banken. Miranda: "Maar meneer De Beer vond het een leuk idee, en hij gunde mij het pandje. Hij heeft mijn zaakje zien groeien, en daar had hij veel plezier in. Ik ben hem nog steeds dankbaar." Toch zat die groei er niet meteen in. "Het eerste jaar was behoorlijk zwaar. Er gebeurde niets. Uiteindelijk ben ik voor het raam glas gaan zitten graveren. Dat bracht de loop er een

Musis | 2008 | | pagina 29