75-77 40 44 MUSIS februari 2008 jaargang 14 no 2 ISSN 1568.9751 Musis verschijnt 11 maal per jaar en informeert en opinieert onafhankelijk op het brede terrein van cultuur en samenleving Uitgever: Stichting Musis Bestuur: Dick Jansen, Hans de Jongh, Loe Koppejan - voorzitter, Jos Poolman, Hans van der Sloot, Chris Zijdeveld Redactie en administratie: Broersvest 3111 ED Schiedam telefoon 010-4735518 e-mail: redactie@musis.info Redactie: Hans Klop, voorzitter, Jeroen ter Brugge, Jan Franken, Laurens Priester, Wim Schelberg, Jack Tsang, eindredactie Hans van der Sloot Abonnement: minimaal 32,50 (jaarabonnement 2008) een hogere bijdrage wordt zeer op prijs gesteld) op rekeningnummer 81.33.79.555 Fort is. Er is nieuws van het Vlaardingse museumfront. Henk Slechte en Laurens Priester namen poolshoogte Het Erfgoedhuis Zuid Holland is een project gestart dat de veiligheid van collectie en mensen in musea en archieven moet vergroten. Ellen Steendam Opzeggingen schriftelijk 2 maanden voor beëindiging abonnementsperiode. Advertentie-exploitatie: De Hollandse Onderneming VOF Zetwerk en Fotobewerking: DTPiet Druk: Drukkerij Mercator Alle auteursrechten en datarecht berusten bij Stichting Musis en de auteurs 47 Frans Griffioen ziet de ontwikkeling van de Schiedamse binnenstad met vertrouwen tegemoet. Hans van der Sloot 50 Op 92-jarige leeftijd overleed P. Th.J. Kuijer, gedurende tien jaar een beminnelijk archivaris met een brede belangstelling 52 De Vlaardingse visserij had het in de crisisjaren zwaar te verduren. Een bespreking door Peter de Lange 56 Een historisch-topografische atlas is een noodzaak voor elke gemeente concludeert Ingrld van der Vlis na lezing van het Groot Schiedams Prentenboek 60 Fenneke Hordijk ontwierp voor de Rotterdamse wijk Spangen een taalontwikkelende speeltuin. In deze Musis legt ze uit wat dit project beoogt. 64 Miranda van Jaarsveld leert als de Schiedamse Sijtje Boes hoezeer deze stad waardering verdient. Hulde door Peter de Lange Bij de omslag: Dames en heren, Midden Delfland, foto Paul Meuldijk 68 Kees Moerman is lid van het Actiecomité Behoud Woudweg. In deze Musis legt hij nogmaals uit hoe belangrijk het is om de cultuur-historische elementen in Midden Delfland te behouden.

Musis | 2008 | | pagina 3