ks als wat, dus rechts kwam bij mij terecht' krantenlandschap. In de gemeenteraad nu zit geen enkele journalist. Dat volgt toch niemand meer? Wij zaten er gerust met zes man tegelijk. Voor Schiedam was dat in de periode dat Roelfsema burgemeester was. Alles wat er toen op gemeentelijk niveau gebeurde, moest de krant in. Daar hoef je nu de krant niet voor open te slaan. Als je ziet wat er nu nog in het Rotterdams Dagblad over Schiedam of Vlaardingen staat, dat is echt niets meer. Het stelt niets meer voor. Die hele journalistieke garde is nu ook zo'n beetje met pensioen. Dat is niet meer opgevolgd - zeker niet in Schiedam, want wie woont daar tegenwoordig nog?" Zelf bleef Van Houwelingen wel in Schiedam wonen, maar zijn journalistieke werkzaamheden verplaatsten zich in de loop der jaren naar de regio en kregen als zwaartepunt buurstad Vlaardingen. "Tussendoor ben ik nog een tijdje in Twente werkzaam geweest, voor een regionale krant die ook al niet meer bestaat. Toen kwam ik bij de Sijthoff Pers en kon ik chef-redacteur worden van alle huis-aan-huisbladen van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Daar hoorden naast het Stadsblad ook Groot Vlaardingen en de Maaskoerier bij. Zat ik alsnog bij het 'advertentieblaadje' waar we eerder zo smalend over hadden gedaan. Maar ik heb niet getwijfeld hoor. Journalistiek is een prima vak - ik heb nooit iets anders gedaan en ook nooit iets anders gewild - en ik kon daar in vaste betrekking aan de slag. Daar kwam bij dat ze de zaken goed geregeld hadden. Sijthoff Pers hield zich toen al aan het CAO dagbladen, en zelfs het pensioen was prima in orde. Een dergelijke vaste aanstelling was anders 87 Musis I Foto: Collectie Stadsarchief Vlaardingen

Musis | 2008 | | pagina 87