Het Vlaardings Museum. De discussie duurt voort Aan de redactie van MUSIS Uw artikel in de jongste Musis roept een reactie op. Ik verzoek u het navolgende te willen plaatsen. Erik Boele. Laat ik met de kop beginnen. De discussie is gevoerd. De discussie over een uitbreiding van het museum en waar die uitbreiding plaats moet vinden is afgesloten. De manier waarop wordt gefinancierd en door wie wordt gebouwd is bekend en in een besluit van B&W aan de Raad gecommuniceerd. Ergo, de discussie duurt NIET voort op de wijze als in uw kop wordt gesuggereerd, n.I. dat er nog geen besluit zou zijn en het daardoor onzeker is. U vergroot de zelf gemaakte verwarring door in uw poging het verleden te recapituleren, niet duidelijk aan te geven dat een groot deel van het "oude zeer" gelukkig niet meer aan de orde is. Ik doel op zinnen zoals "Van nieuwbouw was geen sprake meer". Nee, inderdaad, aan het Buizengat zal niet een nieuw museum worden gebouwd. Wij zijn het eens met de visie van de gemeente dat de Westhavenkade de beste plaats is. Daar wordt dan wèl gebouwd. Een heel nieuw pand, dat verrijst achter het bestaande. En jawel, op het terrein dat thans nog het bezit is van deflrma Warmelo Van der Drift. Die uitbreiding wordt niet "bedreigd door de aanwezigheid van de haringhandel", zoals u schrijft. Immers, de gesprekken van wethouder Versluijs met de heren Van der Drift vinden plaats en gaan niet over het weer. Een eindje verder, op pagina 43, citeert u mij. En u citeer mij juist, maar helaas niet volledig. Dat heb je met telefonische interviews - die vervolgens niet worden opgestuurd naar de geïnterviewdewat de kwaliteit van het stuk had kunnen verhogen. Wat bij voorbeeld ontbreekt is het feit dat wij doende zijn een zeer complete toetsing te laten verrichten - door een externe marketing deskundige - van ons "museum concept". Dat wij ook bezig zijn, met dezelfde marketeer, een herpositionerings strategie te formuleren. En dat wij tenslotte marktonderzoek zullen doen in de Rijnmond regio om uit te vinden of "prospect" en bestaande bezoekers van ons museum dat nieuwe concept wel spannend en interessant vinden. Uiteraard - en dat haakt prima aan bij het bovenstaande - heeft Jan Anderson gelijk wanneer hij zegt "dat bezoekers aantallen van tienduizenden per jaar alleen gehaald worden als het museum het publiek biedt wat het wil". Dat zijn wij ons, ik zou bijna zeggen "als geen ander" bewust. Immers het gaat om bezoekers - in voldoende grote aantallen. Daar doen wij het tenslotte voor. En als je zoveel gaat investeren, wil je zo zeker mogelijk zijn dat de investering rendement oplevert! Maar u zegt met aplomb meer dingen die onnodig negatief, dan wel onjuist zijn. Ik onderstreep er een paar. De nieuwe naam van het museum is nog niet vastgesteld. Wel de inhoud, dat wat wij willen laten zien. Ik zou willen dat het waar was dat "sponsors nu al in de rij staan om hun bijdrage te mogen leveren". Natuurlijk mag - nee, moet - u vraagtekens plaatsen. Maar dan wel graag bij de zaken die dat zouden kunnen oproepen. Het plan VOP-Oost, ook wel OC Nieuwe Haven, hoort niet tot mijn verantwoordelijkheden, maar wat ik ervan hoor en zie is belangwekkend en inspirerend. Ik denk dat de kans zeer groot is dat daar voor Vlaardingen iets heel moois gaat gebeuren. Overigens, of onze bouwkosten vijf miljoen zullen bedragen weet ik nog niet: de architect is aan het rekenen en is in april klaar! Nee, ik zou me maar geen zorgen maken over het tentoonstellingsbeleid! Hoezo "strijd" - wij bepalen dat beleid en houden daarbij uiteraard rekening met onze "prestatie"overeenkomst met de gemeente. Tenslotte kan ik u meedelen dat een nieuwe directeur is aangenomen. Het is Drs. A.(Arnoud)C. H. van Aalst MScA, 43 jaar, wonende te Den Haag. Zijn opleiding en ervaring is bestuurskunde en restauratiearchitectuur. Zijn sporen liggen voornamelijk in de cultuursector. Hij treed in dienst op 1 april 2008. Ondergetekende blijft betrokken bij het museum als lid van de Raad van Toezicht. Wij hebben veel kandidaten gehad voor de functie. Eén ding hadden ze allemaal gemeen: ze wilden graag dit grote project leiden: een nieuw museum maken! Geen uitbreiding, geen nieuwe directeur. Geen uitbreiding, geen museum. Ik ben blij dat Vlaardingen dat niet meer laat gebeurenI Henk Slechte, gevraagd om te reageren wat te antwoorden op een reactie die geen fouten aanwijst, maar slechts een gebrek aan enthousiasme constateert'. 95 Musis

Musis | 2008 | | pagina 95