:ebesprekingen muziekschool ver te zoeken minder subsidie, onvoldoende huisvesting, beperkte communicatie, weinig complimenten Vanuit OpMaat is het niet gelukt deze spiraal met behulp van ondermeer een overtuigende visie en een klinkende presentatie effectief te doorbreken." In gewoon Nederlands staat hier eigenlijk dat de gemeente Vlaardingen en de muziekschool elkaar niet kunnen luchten of zien. Hans Eijsackers zal dat als bestuursvoorzitter van verminderen. "Toen ben ik voor het eerst goed kwaad geworden." Eijsackers vindt dat de zwarte piet wel erg gemakkelijk op het bordje van de muziekschool wordt gelegd. Want het bestuur beseft ook wel dat aan schaalvergroting niet valt te ontkomen "Wij zijn nergens negatief over. Bij ons heerst geen anti-Vrije Academie of anti-fusiestemming. Wij zijn zelf ook bezig na te denken over nieuwe activiteiten en hoe we onze inkomsten iert een organisatie die klantgericht kan werken OpMaat niet tegenspreken. De slechte huisvesting in Vlaardingen (een oude school in de Meidoornstraat) en gesteggel over geld zetten de relatie onder zware druk. Een dieptepunt in de betrekkingen noemt hij het geruchtmakende voorstel van wethouder Van der Velde van enkele jaren terug om de subsidie aan OpMaat met drie ton te kunnen verhogen. Want wij zien ook wel dat we van alleen muziekles geven op de traditionele manier niet meer kunnen bestaan." Henk Horsten kan dat beamen. "Mij hebben nooit signalen bereikt dat de muziekschool apert tegen samenwerking met de Vrije Academie is." Het heeft er alle schijn van dat vooral de 111 Musis Interim-directeur muziekcentrum Opmaat, Jan van Maanen, foto Jan van der Ploeg

Musis | 2008 | | pagina 111